Oblíbený seriál z lékařského prostředí nekončí. Je to pro mě skvělá zpráva, říká herec Jan Čenský

Herec Jan Čenský
Herec Jan Čenský
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2021

V loňském roce nejúspěšnější tuzemská komerční stanice oznámila, že oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě po 15 letech končí. Fanoušci byli zarmouceni a dokonce sepisovali petice za pokračování. Přestože na televizních obrazovkách už seriál z lékařského prostředí skutečně neuvidí, nadále ho mohou sledovat na placené streamovací platformě. "Jsem tomu velmi rád, protože když jsme během února řekli, že máme poslední natáčecí den, tak reakce diváků byly velmi smutné," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec Jan Čenský (60) alias doktor David Suchý.

Televize Nova potvrdila, že oblíbený seriál z lékařského prostředí bude, navzdory původnímu avízu o ukončení, pokračovat dál. Nebude ale možné ho sledovat na televizních obrazovkách jako dosud, nové díly se přesunou na placenou streamovací platformu.

Neodmyslitelnou součástí seriálu byl herec Jan Čenský coby doktor David Suchý. Ten má z pokračování velkou radost. "Je to pro mě skvělá zpráva, jsem nadšený. Tak trochu si připadám jako Nostradamus nebo Sybilla. Skupina Olympic ohlásila konec kapely několikrát a pořád měli vyprodané stadiony, jestli to není marketingový tah," řekl Jan Čenský pro ŽivotvČesku.cz.

Na oznámení, že seriál bude po 15 letech končit, diváci reagovali s nelibostí. Někdejší pohádkový princ si smutku fanoušků všiml a za pokračování je rád nejen kvůli sobě, ale i kvůli příznivcům. "Jsem tomu velmi rád, protože když jsme během února řekli, že máme poslední natáčecí den, tak reakce diváků byly velmi smutné. Byla by škoda o celou tu diváckou obec přijít. Strašně se na to těším a pokud tam budu, budu nadšen," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Jan Čenský.

"Mám z toho velikánskou radost. Je docela zvláštní, že závěrem se sledovanost zvedla. Nevím, zda to marketingové oddělení takhle myslelo, nebo šlo o spontánní nápad, ale já se moc těším a pokud tam bude podobný tým, tak se nemohu dočkat. Byli tam fajn lidé a byla to fajn práce," dodal Jan Čenský pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.