Obrazem demonstrace v českých městech proti vládě a Babišovi, v Praze byla hojná účast

Milion chvilek uspořádal demonstraci po celém Česku.
Milion chvilek uspořádal demonstraci po celém Česku.
Foto: Milion chvilek
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2020

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý vyzval lidi k dalším protestům proti vládě a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Hlavním cílem je podle organizátorů vyjádřit nesouhlas s postupem kabinetu v době epidemie koronaviru. Protestuje se na 167 místech v České republice.

Milion chvilek demonstracemi chce vyjádřit nesouhlas s postupem vlády během koronavirové krize. Dále upozornit na kontroverzní nákupy zdravotnického materiálu či prohloubení deficitu ekonomiky a špatnou finanční pomocí podnikatelům.

V Praze opět připomněli gesto, jak vládní činitelé vítali kontingent ochranných pomůcek z Číny na pražském letišti, a také jak část zákonodárců odmítla poděkovat Tchaj-wanu za darované pomůcky. „Děkujem, děkujem,“ skandovali lidé s organizátory.

Dále vášně vzbudila diskuze ohledně volby nové Rady České televize. Nejvíce se pískalo u jmen Hany Lipovské a moderátora Luboše Xavera Veselého.

Na akci se snaží organizátoři dodržovat maximálně hygienická doporučení. Dnes dokonce ministerstvo zdravotnictví zrušilo pro podobné akce účast v maximálním počtu 500 účastníků.

Demonstranti se v úterý sešli i na dalších desítkách míst, někde akce začala už o hodinu dřív. I jinde než v Praze organizátoři dbali na bezpečnostní opatření.

Na to, jak demonstrace probíhají v Česku, se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.