Očkování zrychluje, epidemie koronaviru je v České republice na ústupu

Profimedia
Očkování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
ČTK |
redakce@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 5. 2021

Epidemie koronaviru je v České republice dál na ústupu. Denní počty nově potvrzených případů covidu dál klesají, ve čtvrtek laboratoře odhalily 1218 nakažených, nejméně ve všední den od poloviny září.

Zdravotníci ve čtvrtek aplikovali druhý nejvyšší počet dávek vakcín proti onemocnění covid-19 za jeden den, bylo jich 85.621. Celkový počet vyočkovaných dávek se blíží čtyřem milionům, lidí s ukončeným očkováním je téměř 1,1 milionu.

Denní počty nově potvrzených případů choroby covid-19 dál klesají, ve čtvrtek laboratoře odhalily 1218 nakažených, nejméně ve všední den od poloviny září. V mezitýdenním srovnání je nárůst zhruba o 350 případů nižší, oproti středě je to asi o padesátku méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Více očkovaných za den než ve čtvrtek bylo před týdnem, kdy zdravotníci aplikovali 87.743 dávek vakcíny. Přes 80.000 dávek za den se vyočkovalo ještě minulý týden v pátek a v tomto týdnu v úterý a ve středu. Celkem zdravotníci píchli ke čtvrtečnímu večeru 3,992,027 dávek, ukončené očkování má 1,094.338 lidí.

Za minulý týden laboratoře odhalily více než 2 tisíce covid pozitivních případů. Přestože ...

Vzhledem ke zlepšování epidemické situace se v zemi v posledních týdnech postupně uvolňují protikoronavirová omezení. Vláda se dnes bude zabývat pravidly pro cestování do sousedních zemí v době koronavirové pandemie nebo podmínkami otevření restauračních zahrádek. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek avizoval, že od soboty si bude Česká republika uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu