Od pondělí mohou lidé do restaurací a barů, ale s výrazným omezením

V odělí dojde k otevření vnitřních prostor restaurací.
V odělí dojde k otevření vnitřních prostor restaurací.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2020

Už v pondělí dojde k další etapě rozvolnění v souvislosti s epidemií koronaviru, zároveň půjde o poslední. Restaurace a hospody otevřou po více než dvou měsících své vnitřní prostory, které musely 14. března uzavřeny. Vše proběhne ale za výrazných omezení.

Znovuotevření doprovázejí přísná hygienická pravidla. O co přesně půjde? Hosté i personál podniků musí mít zakrytá ústa a nos, v ideálním případě rouškou, výjimka bude platit pro lidi u stolů při konzumaci jídla a pití - jde o jedinou možnost, jak mít uvnitř prostor odkrytou část obličeje.

Stoly musejí stát dál od sebe v ideální případě v rozmezí metr a půl až dva metry, provozovatelé musejí bránit přeplnění vnitřních prostor.

Podle některých informací některé restaurace, zejména ve vnitřní Praze, neotevřou vůbec. A to zejména pro značný úbytek zahraniční i domácí klientely zatím nevyplatí.

V praxi to bude vypadat tak, že provozovny budou smět být otevřeny ve vnitřních prostorách do 23 hodin. Od 23 do 6 hodin ráno bude možné poskytovat tyto služby pouze skrze výdejní okénko nebo take away.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.