Od středy omezení v obchodech. Jeden člověk na 15 m2. Zdeněk Pohlreich si ostře rýpnul do opatření

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2020

V obchodech bude od středy platit omezení počtu lidí. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních, schválila nové opatření vláda. Nařízení je součástí nového protipandemického systému nazvaný »PES«. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (63), co na opatření říká. "Už si o tom nemyslím nic. Mám pocit jako by se vždy ráno vzal papoušek a ten tam něco vytáhl," popsal vyhlášený mistr kuchyně.

Nový systém PES jasně definuje, že v prvním, nejlehčím stupni rizika, budou moci na 15 metrech čtverečních provozní plochy nakupovat maximálně čtyři lidé. Ve druhém stupni se počet zákazníků snižuje na dva. Omezení 15 metrů čtverečních na jednoho člověka bude podle modelu PES platit od třetího stupně pohotovosti dál.

"Nemám už sílu si cokoliv o tom myslet. Nechci, aby to znělo, že to umím dělat lépe, ale to, co se děje, je podle mě... nevím, jak to říct slušně. Půl roku tady šílíme z něčeho, pak někdo vymyslí jako PSA, který znamená, že se nemůže dělat vůbec nic. Nemám na to už asi sílu, protože mám pocit, že se to začíná hrát na náhodu," ohodnotil nové opatření pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Pohlreich, který patří k dalším provozovatelům restaurací, kteří nemohou aktuálně podnikat.

"Zajímalo by mě, kdo to má vynucovat to opatření. To tam bude jako chodit ochranka s metrem? Myslím si, že to je úplně zbytečné. Přestalo mě to vlastně bavit sledovat," dodal Pohlreich pro ŽivotvČesku.cz s tím, že mu to je celé líto, co se v naší zemi děje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.