Omezení v obchodech, jeden člověk na 15 m2: Opatření nedává žádný smysl, hrozí chaos, říká expert

Bezpečnostní poradce Andor Šándor
Bezpečnostní poradce Andor Šándor
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

V obchodech platí od středy omezení počtu lidí. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních, schválila nové opatření vláda. Nařízení je součástí nového protipandemického systému nazvaný »PES«. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora jde o opatření, které nepřinese moc pozitivních věcí do společnosti. "To je snad naschvál," nechce věřit uznávaný odborník, že někdo takové opatření schválil.

"My, co máme klasické vzdělání a umíme počítat, tak víme, že to je prostor 4 krát 4 metry, což není prostor malý. Máme jistě řadu lidí, kteří rozumí tomu, jak se chová vir, jak funguje vakcína, ale přijde mi, že po rovině praktické, nejsou obklopeni někým, kdo by jim řekl, že to, co vymýšlíte je hrozná blbost, nebo jsou to kouzelníci s nemožným nebo neschopní organizátoři," popsal pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor, že nové opatření přináší do běžného života řadu limitů a není praktické.

"Takové nařízení v situaci, kdy tvrdíme, jak se nám křivka zplošťuje, přeci nedává žádný smysl. Toto omezení mělo být na začátku, nikoliv teď. Osobně vynechám takové dobrodružství a budu si věci kupovat přes internet. Ale takový zážitek, který může být spojen s frontou v nějaké třeskutém mraze, člověk opravdu nechce zažít. Řada lidí, kteří budou stát ve frontách, nastydne, je tam vyšší riziko nákazy. Navíc může vzniknout chaos. Když nad tím člověk přemýšlí, tak si říká, že to je snad naschvál," dodal pro ŽivotvČesku.cz Šándor, jaké následky může opatření přinést.

Rozhodně jde o další nařízení, které do společnosti nepřinese pozitivnější náladu, protože některé řetězce tak neobslouží až 50 procent lidí. Hrozí panika a chaos.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.