ON-LINE mapa: Do Česka se ženou silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu

V neděli Česko potrápí bouřky.
V neděli Česko potrápí bouřky.
Foto: Pixabay.com / HZS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2020

Meteorologové avizovali, že v neděli zasáhnou Česko silné bouřky. Naším územím by se měly přehnat během odpoledne a večera. Půjde o bouře s přívalovými dešti, krupobitím a větrem. Podle ČHMÚ na jihu a východě Čech a v části Moravy hrozí zvýšené hladiny vodních toků.

Bouřky budou postupovat od západu. Jako první kraj by měly zasáhnout Karlovarský a Plzeňský. Poté se přesouvat do Ústeckého kraje. Varování vydali meteorologové pro tyto oblasti v rozmezí 13.00 až 20.00. Napršet by mělo okolo 30 mm srážek.

Během odpoledne by bouřky také dorazit do Prahy, Středočeského, Jihočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického kraje a na Vysočinu, kde by mělo spadnout až 50 mm srážek.

Na Moravu a do Slezska dorazí bouře kolem 18.00 a varování platí až do pondělních 03.00 hodin. Očekává se zvýšení hladin toků a 1. až 2. povodňový stupeň, v některých oblastech lze očekávat i 3. stupeň povodňové aktivity.

Podívejte se na ON-LINE mapu:

Aktuálně výstraha platí pro kraje: Plzeňský kraj (Domažlice, Horšovský Týn, Kralovice, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Stod, Stříbro, Tachov), Karlovarský kraj, Ústecký kraj.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.