Ornella Koktová svěřila syna do rukou odborníků. Popsala, co Quentina čeká v hubnoucím režimu

nextfoto.cz
Ornella Koktová se synem Quentinem (vlevo) a ročním Svenem
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 5. 2021

Náročné týdny má za sebou už trojnásobná maminka Ornella Koktová (28), která před nedávnem přivedla na svět holčičku s krásným jménem Lilianne. Krom novorozeného děvčátka má s manželem Josefem Koktou (64) také dva syny – ročního Svena a staršího Quentina (7). Právě s ním se jeho rodiče rozhodli pracovat na problému s kilogramy navíc, kterého ho trápí už delší čas. "Potřebovali jsme se opravdu poradit s odborníkem. Někteří lidé si myslí, že pořád pije sladké limonády, dopřává si sladkosti a jídlo z fast foodu – jenomže to tak není," řekla Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Manželé Koktovi se radují z krásné holčičky Lilianne, která se narodila v polovině dubna přesně v den 64. narozenin Josefa Kokty, díky čemuž měli důvod k dvojnásobné oslavě. Oba jsou vzorní rodiče a snaží se svým dětem věnovat veškerou péči a dopřát jim, co potřebují. Nejstaršího syna Quentina trápí už delší dobu nadváha, která není u dětí ničím neobvyklým, ale jeho rodiče se rozhodli, že mu chtějí pomoct a navést ho správným směrem, aby v budoucnu předešli zdravotním problémům.

Proto odjel do specializovaného zdravotnického zařízení v Říčanech, kde pod dohledem odborníků zvládne zdravým způsobem shodit nadbytečné kilogramy a hlavně se sám naučí důležité zásady, aby si poté váhu udržoval a cítil se dobře. "Myslím, že tam děti učí hlavně to, jak správně jíst, jak se mají hýbat a všechno dohromady. Quentin určitě není dítě, které by se cpalo sladkým a podobně, potřebovali jsme se opravdu poradit s odborníkem. Někteří lidé si myslí, že pořád pije sladké limonády, dopřává si sladkosti a jídlo z fast foodu – jenomže to tak není," řekla Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že musí společně zjistit, jak na to.

Už jako malé dítě bojovala s váhou, ale přibírat začala také kvůli zdravotním komplikacím, když u ní lékaři diagnostikovali astma. Kara Hendersonová (34) žijící v Severní Karolíně se jako dívka dozvěděla, že trpí chronickým zánětlivým onemocněním dýchacích cest, což se negativně podepsalo také na její váze. Roky přejídání nemohly vést k ničemu jinému než k obezitě, která jí otevřela oči.

"Já osobně nejsem žádný expert a nemám ráda lidi, kteří rozumí vždycky všemu – jak občas sleduju na internetu v diskuzích. Radši se proto poradím s odborníky, kteří mu sestaví plán přímo na míru. A hlavně tam bude s dětmi, na které se hrozně těšil. Chtěl být zase v nějakém kolektivu. Jsou to vlastně takové lázně, kde má vířivky, perličkové koupele a různé zdravotní procedury. Možná bych tam jela taky (směje se)," dodala Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu