Z Popelky princeznou: Žena trpěla přejídáním a šikovali ji. Zhubla skoro 50 kilo a všem vytřela zrak

Profimedia.cz
34letá Kara Henderson se změnila k nepoznání
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 6. 5. 2021

Už jako malé dítě bojovala s váhou, ale přibírat začala také kvůli zdravotním komplikacím, když u ní lékaři diagnostikovali astma. Kara Hendersonová (34) žijící v Severní Karolíně se jako dívka dozvěděla, že trpí chronickým zánětlivým onemocněním dýchacích cest, což se negativně podepsalo také na její váze. Roky přejídání nemohly vést k ničemu jinému než k obezitě, která jí otevřela oči.

Kara Hendersonová, původem z Temeculy ve slunné Kalifornii, nemohla být kvůli zdravotním problémům stejně aktivní jako ostatní děti. Větší porce jídla a méně pohybu znamenalo, že začala postupně přibývat na váze. Tehdy všechno začalo a následující roky se nic nezměnilo. Provdala se a v roce 2014 se s manželem Jasonem přestěhovala do Severní Karolíny - vypadalo to, že je psychicky vyrovnaná a šťastná. Jenže její muž musel často vyrážet na dlouhé pracovní cesty a Kara zůstávala většinu času sama doma. Začaly se u ní projevovat deprese a »berličkou« útěchy se pro ni stalo jídlo, kterým se snažila zbavit smutku a pocitu osamění. Nejsnazší byla konzumace rychlého občerstvení a sladkostí.

"Od dětství jsem byla při těle. Bojovala jsem se svým sebevědomím, protože jsem byla hodně mladá. Sama sebe jsem si příliš nevážila a myslela jsem si, že jsem líná a budu už navždycky tlustá. Spolužáci na střední škole se mi posmívali. Když jsem se provdala, manžel pracoval u námořní pěchoty a přestěhovali jsme se. Jedla jsem, abych se uklidnila, když byl pryč," svěřila se Kara Hendersonová, jak cituje Daily Mail.

O tři roky později Kaře došlo, že má vážný problém – při kontrole váhy zjistila, že má skoro 114 kilogramů, což bylo v poměru k její výšce hodně. Rozhodla se pro radikální řešení a v červenci téhož roku podstoupila chirurgické zmenšení žaludku, při kterém jí lékaři odstranili 80 % orgánu trávicí soustavy. To mělo výrazně snížit pocit hladu, zamezit přejídání a také tomu, aby jedla velké porce. V průběhu 16 měsíců se jí podařilo díky operaci a přizpůsobenému jídelníčku zhubnout přes 45 kilogramů a prošla úžasnou proměnou.

V lednu 2019 přibrala pár kilogramů, ale z úplně jiného důvodu než z přejídání – byla v požehnaném stavu s druhou dcerou. Ani těhotenství jí však nevzalo to, za co dlouhé měsíce usilovně bojovala. Vrátila se zpátky na svou zdravou váhu, i když někteří lidé jí v komentářích na sociálních sítích nešetřili a napadali ji, že je nyní příliš štíhlá. Kara si komentáře nebere k srdci a je vděčná, že se může konečně naplno věnovat rodině a vést normální život bez problémů, které jí působila vysoká váha.

I pomsta může být skvělým pohonem k velké změně životního stylu. Své o tom ví Helena Harov...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu