Ostré vzkazy pro odsouzeného otčíma, který týral Marečka. Tohle napsali lidé, kteří se nespokojili s trestem 22 let vězení

Josef K. utýral tříleté dítě.
Josef K. utýral tříleté dítě.
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2020

Za týrání ani ne tříletého synka své družky si jednadvacetiletý Josef K. vysloužil výjimečný dvaadvacetiletý trest vězení. Odvolací soud překvalifikoval jeho jednání na vraždu a o šest let mu zvýšil původní trest. Ale řada lidí ani s tímto není spokojená. A raději by viděli trest v podobě doživotí.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl docílit převýchovy.

A mnoho lidí v komentářích na internetu není spokojeno s délkou trestu, jakou Josef K. dostal. Snad všechny zaskočilo, s jakou brutalitou zacházel otčím k malému dítěti. „Za zhruba čtyřicetiletou praxi jsem se s takovým nakládáním s dítětem ještě nesetkal,“ prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička, kterého jednání Josefa K. zaskočilo.

Lidé chtějí doživotí

"Nemám slov, měl by dostat doživotí. Chudáček malej bože, co jsou to za lidi, jak tohle mohla matka dovolit, je mi zlé z takových lidí. Tam nahoře se má už dobře, nic ho neboli, broučka," uvedla uživatelka Lenka.

"Oba by měli dostat doživotní trest a dokonce života je mučit dokud nezdechnou," napsala uživatelka Nikol.

"Přidávám se k vám. Jako matka měla tomu zabránit a ne s tím žít dál, já bych nedovolila žádnému chlapovi, aby stáhl ruku na moje děti, trest doživotí," má ve věci jasno uživatelka Helena.

Podobných komentářů pod příspěvky jsou stovky. Proti uložení výjimečného trestu podle soudu sice stály některé polehčující okolnosti, jako například částečné přiznání a jeho nízký věk.

V případu je stíhaná i matka batolete, která své dítě před Josefem K. nebránila, a naopak jeho týrání strpěla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.