Paroubek se potřetí oženil, vzal si dlouholetou partnerku Gábinu. Tajnou veselku propálila jeho spolupracovnice. Přehled exmanželek

Jiří Paroubek se svou partnerkou
Jiří Paroubek se svou partnerkou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2023

Z Jiřího Paroubka se stal potřetí ženáč. Pro ŽivotvČesku.cz už v květnu avizoval, že má záměr se svou dlouholetou partnerkou Gabrielou Kalábkovou vstoupit do svazku manželského. O tom, že se někdejší politický buldozer opět oženil, informovala jeho »spolupracovnice« Eva Feuereislová na Instagramu, kde zveřejnila i snímek novomanželů. K němu přidala »dojemný« komentář: "Gratuluji šéfíku." Bývalý předseda vlády předtím prožil dvě manželství, která ale nevydržela. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že do třetího manželství vstoupil v sobotu ve Vraném nad Vltavou, a to v okruhu nejbližších přátel. Sám doufal, že jeho veselka bude utajena.

Paroubek byl letos v červenci se svou již manželkou Gábinou na dovolené ve Francii. Následně plánovali strávit několik dní v Chorvatsku, k tomu nakonec ale nedošlo. Zbytek léta se tak rozhodli strávit na chatě, kde podle informací redakce mají trávit dny i po svém velkém svatebním dni.

"Svatební cesta bude na chatu - je to venkovský dům ve Vraném nad Vltavou. Musím tam udělat nějaké věci na zahradě, povolám syna i dceru, když budou ochotní, protože práce je hodně," popsal pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jeho spolupracovnice na veselce přítomna ale nebyla.

"Svatba byla v nejbližším okruhu přátel. Dva svědci a Petr Benda se svou manželkou. Myslel jsem, že se o svatbě nikdo nedozví. Svatba byla zkrátka příjemná, život jde dál," doplnil dále Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

Bývalý předseda sociálních demokratů se ohledně vstupu do již třetího manželství rozhodoval poměrně dlouho. V úvodu roku pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že třetí manželství je s ohledem na jeho věk nepravděpodobné, v květnu veselku nevyloučil. Naopak vyjmenoval důvody, které jsou za tím, proč svůj vztah s partnerkou Gabrielou chtěl nakonec povýšit do stavu manželského.

"Gábina je chytrá, hezká a také ji znám dlouho, takže mě nikdy ničím negativním nepřekvapila. Vždy ve vztahu ke mně měla velké porozumění a řadu nepříjemných věcí, které jsem jí třeba způsobil, tak přehlédla a je také loajální," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který byl v letech 2005 až 2006 předsedou vlády České republiky.

Druhá manželka Petra

Přesně 17. listopadu 2007 se Paroubek oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou (po svatbě přijala příjmení Paroubková), s níž navázal vztah během trvání svého prvního manželství, ale údajně až poté, co manželce oznámil přání se rozvést. Jejich láska na svém konci zažila silné turbulence - které vyústily v to, že Paroubka v únoru 2017 Petra opustila i se společnou dcerou Margaritou. V průběhu roku 2017 začalo mediálně sledované rozvodové řízení. Manželství bylo úředně ukončeno až v listopadu 2021, došlo k němu až v rámci stání napočtvrté. 

První žena Zuzana

První manželkou někdejšího politika byla Zuzana Paroubková. Jejich manželství skončilo po dlouhých 28 letech (1979–2007), když se bývalý premiér zamiloval do tlumočnice Petry Kováčové. 

"Se Zuzanou jsme se poznali ve vinárně ve Slovanském domě, která se jmenovala Svíčkárna, protože se sedělo u svíček. Byl to prostor přibližně pro 200 až 250 lidí. A bylo to možná největší seznamovací místo v Praze v té době v závěru 70. let. Byla mladá, hezká, příjemná, okouzlující, takže byla zajímavá," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, který má z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou syna Jiřího.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.