Pašeračka Tereza H. si ve vězení našla neotřelou zábavu. Mluvčí ministerstva řekla, kdy bude odvolací soud

Češka Tereza H. v Pákistánu
Češka Tereza H. v Pákistánu
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2021

Mladá Češka Tereza Hlůšková (24) byla na letišti v Pákistánu už před více než dvěma lety zadržena poté, co celníci v jejím kufru našli téměř 10 kilogramů heroinu. Za pašování byl Tereze soudem vyměřen trest 8 let a 8 měsíců ve vězení. Pašeračka neztrácí naději na dřívější propuštění a brzy ji čeká odvolací soud, do té doby si ale našla novou zábavu, kterou si krátí pomalu ubíhající čas za mřížemi - stala se módní návrhářkou. "Odvolací soud by případ české občanky měl projednat v druhé polovině června," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky Zuzana Štíchová.

Pašeračka Tereza Hlůšková už dlouhé měsíce doufá, že trest 8 let a 8 měsíců se jejímu obhájci podaří zvrátit. Donedávna přitom ještě neměla ani jistotu, že se vůbec dostane k odvolacímu soudu. Důležité datum se nyní blíží, ona si přesto našla za mřížemi novou zábavu. Navíc ji také potěšil dárek od paňdžábského předsedy vlády Usmana Bazarda.

Bazard poslal vězenkyním dar ve formě nového oblečení. "Kvůli pracovním závazkům nemohl jít sám do vězení, ale poslal dvou asistentku, aby dárky vězenkyním rozdala. Tereza také začala ve vězení navrhovat oblečení," řekl deníku Blesk pákistánský novinář Alí Aršád.

Nové oblečení se bude Tereze už brzy hodit, pokud jí bude štěstěna přát, odvolací soud ji čeká už za necelý měsíc. "Odvolací soud by případ české občanky měl projednat v druhé polovině června. Datum je ale orientační vzhledem k rozsáhlým epidemiologickým opatřením, která v Pákistánu platí. Co se týče případné amnestie, nemáme žádné informace o tom, že by tato varianta byla na stole," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky Zuzana Štíchová.

Projednání odvolání Terezy Hlůškové zatím brzdila především opatření související s pandemií koronaviru, roli ale sehrála i stávka pákistánských soudců. "Zastupitelský úřad zůstává s Češkou v pravidelném kontaktu, zprostředkovává korespondenci a poskytuje další konzulární pomoc," doplnila Zuzana Štíchová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.