Pavel Zuna se znovu oženil. Svatba v utajení s krásnou Danou se konala čtyři roky od rozvodu

Pavel Zuna s manželkou Danou
Pavel Zuna s manželkou Danou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 1. 2023

Řadil se k nejlepším televizním moderátorům zpravodajství. V roce 2018 mu do života zasáhl rozvod po dvaceti letech manželství a médiím se zcela vyhýbá. Uhrančivý Pavel Zuna (55) se ale znovu oženil, což se mu od loňského října úspěšně dařilo tajit. Až do teď. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že »mediální celibát« udržuje kvůli svému zaměstnání. "Zaměstnavatel si to nepřeje a já to respektuji. Prozradím, že se mám ale dobře," řekl nedávno na dotaz redakce muž, na kterého se na televizní obrazovce před lety sakra dobře kvůli jeho autentičnosti dívalo.

Moderátorovi a manažerovi Pavlu Zunovi se před více než čtyřmi lety rozpadlo manželství. Po dvaceti letech šli od sebe s novinářkou Andreou Zunovou. Jejich vztahy zůstaly na přátelské úrovni. Zuna si tehdy našel jinou ženu, situace se tak nedala řešit jinak než ukončením manželství. Moderátor má celkem čtyři děti. A teď je znovu ženatý. Informaci přinesl jako první portál Blesk.cz s odvoláním na moderátora Jana Tunu (50), který řekl víc, než možná měl.

"S Pavlem jsme stále v kontaktu, nedávno jsem mu byl jako svědek na svatbě," citoval portál Blesk někdejšího blízkého kolegu Zuny, který informaci potvrdil. "Je to tak, byla to maličká svatba. A nebylo to úplně nedávno, ale v říjnu. Moje žena se jmenuje Dana, ale tím bych s dovolením skončil," sdělil periodiku muž, který v roce 2012 začal pracovat jako manažer pro vnější vztahy v investiční společnosti Emma Capital.

Pracovní zkušenosti Pavla Zuny sahají v čase hodně daleko, zároveň se řadí k úspěšným lidem s citem pro situaci. V roce 1991 nastoupil jako stážista do Československé televize. Jak roky plynuly, svou pozici posiloval. V roce 1993 se stal moderátorem pořadu Události, komentáře a ve stejném roce začal moderovat hlavní večerní zpravodajskou relaci Události. Mezi roky 1996 až 1998 zpravodajsky pokrýval zahraniční cesty prezidenta Václava Havla.

Svou další kariéru v televizi Nova zahájil 4. února 1999. Na několik následující let se jeho kolegyní za moderátorským pultem stala Mirka Čejková (60), se kterou jsou dnes už jen ve vlažném kontaktu.

V srpnu 1999 pak Zuna povýšil na šéfredaktora zpravodajství, ale i nadále uváděl Televizní noviny. Pod jeho taktovkou vznikla řada pořadů jako Střepiny nebo Víkend a řada dalších. Většinou úspěšných.

Jenže to se blížila jeho televizní přestávka. V roce 2006 Zuna odešel do podnikatelského sektoru a po dobu jednoho roku působil v Rusku ve společnosti Home Credit.

Od roku 2007 se pak do televize vrátil, ale na konkurenční Primu, kde moderoval soutěž Ber nebo neber a o rok později dostal funkci šéfredaktora zpravodajství. V roce 2010 přijal práci programového ředitele internetové televize Stream.cz. V roce 2018 začal spolupracovat s novou internetovou televizí MALL.TV.

Aktuálně pracuje Pavel Zuna pro zmíněnou společnost Emma Capital. "Bohužel se už pro média nevyjadřuji. Zaměstnavatel si to nepřeje a já to respektuji. Ale že jste to vy, tak prozradím, že jinak se mám dobře," sdělil před pár měsíci pro ŽivotvČesku.cz.

Zuna se do televizní historie zapsal i tím, že je šestinásobným držitelem ceny TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství (1999 až 2004). Tuto kategorii nikdo nevyhrál víckrát než on. Mezi lety 1999 až 2005 navíc pravidelně získával cenu TV Nova ANNO v kategorii Muž roku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.