Pavlu Tomicovou opustil po 19 letech manžel. Specialistka na vztahy odhalila, co se v její hlavě teď odehrává. Zdůraznila podkopanou sebedůvěru a strach z budoucnosti

Pavla Tomicová a Ondřej Malý
Pavla Tomicová a Ondřej Malý
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2022

Oblíbená herečka Pavla Tomicová (60) prochází těžkým obdobím. V hereckém světě se roznesla zpráva, že jí po téměř dvaceti letech zkrachovalo manželství s držitelem Českého lva, Ondřejem Malým (56), což se následně objevilo i v několika médiích. Představitelka Aleny ze seriálu Slunečná v poslední době zhubla úctyhodných 35 kilogramů. Teď se ale zdá, že byl úbytek hmotnosti způsobený zejména smutkem a stresem. Uznávaná psycholožka Radana Štěpánková pro ŽivotvČesku.cz popsala, že sebedestrukce je u rozchodů častým jevem.

Najít si partnera, mít s ním potomky a zestárnout po jeho boku je přáním většiny lidí. Bohužel ne všem se jejich sen splní. Jen v roce 2021 bylo v České republice podle dat Českého statistického úřadu rozvedeno 21,1 tisíc párů.

Stejný osud pravděpodobně potká i herečku Pavlu Tomicovou, která je známá například ze seriálu Ulice nebo Zoo. Podle informací z médií se ji její manžel, herec Ondřej Malý, s nímž má dceru Anežku (21), rozhodl opustit. A to po 19 let trvajícím manželství.

Redakce oslovila herečku Terezu Brodskou (54), zda by zprávy o rozpadu manželství své blízké kamarádky mohla potvrdit. "Mně nepřísluší se k tomu vyjadřovat," řekla obezřetně pro ŽivotvČesku.cz sympatická tmavovláska.

Vypadá to, že právě rodinné problémy stojí za velkým úbytkem hmotnosti oblíbené umělkyně. S hubnutím sice začala Pavla Tomicová už během účinkování v taneční soutěži StarDance v roce 2018, ale výsledky nebyly tak výrazné.

"Určitě budu tančit, bavilo mě to. Pokud jde o hubnutí, diety jsem vyzkoušela, to moc nefunguje. U mě se osvědčil pohyb a pravidelná strava," prozradila jedna z hvězd komedie Vlastníci po vyřazení ze soutěže pro ŽivotvČesku.cz.

Teprve letos ale došlo k opravdu výraznému snížení váhy. Právě radikální hubnutí bývá jedním z příznaků, když je člověk ve velkém stresu, což je i případ rozchodu s milovaným člověkem.

"Pro ženu nemá najednou život smysl, má strach z budoucnosti, chová se sebedestruktivně. K tomu patří i vyhýbání se jídlu," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz známá psycholožka Radana Štěpánková.

Následně popsala, co s člověkem rozchod s partnerem a ztráta životní jistoty udělá. "Vyrovnat se se zradou, zvláště když se žena ve vztahu muži odevzdá, je těžké. Když jde o dvojici, která spolu má děti, není to jednoduché už vůbec. Rozchody jsou pak psychicky náročnější, než když žena ovdoví. Tam si nemusí vyčítat vinu, nikdo nepoškozuje její sebeúctu a jedná se o situaci, která se neprotahuje," uvedla specialistka na lidskou duši Radana Štěpánková.

Jak už bylo zmíněno na začátku, v České republice se jen loni rozvedlo přes 21 tisíc manželství, takže o ojedinělou záležitost se tak rozhodně nejedná. Psycholožka prozradila, jak dlouho průměrně trvá, než se člověk s rozchodem či rozvodem po dlouhé době vyrovná.

"Statistický průměr jsou dva roky, může se to ale táhnout i let sedm. Rozhodně to však není otázka měsíců. Je zapotřebí, aby žena navázala kontakt sama se sebou a uvědomila si, že může fungovat i bez muže po svém boku" popsala odbornice v oblasti psychologie vztahů pro ŽivotvČesku.cz průběh zotavování se.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.