Pětinásobná matka si zachránila život. Odmítla operaci a ve 40 letech zhubla téměř 60 kilogramů

40letá Michelle Fenton zhubla 57 kilogramů
40letá Michelle Fenton zhubla 57 kilogramů
Foto: Profimedia.cz

Zdraví je něco, co nepochybně ovlivňuje všechny aspekty každodenního života. Když před šesti lety nyní pětinásobná matka Michelle Fenton (40) přivedla na svět v pořadí čtvrtého potomka, nastaly u ní skutečně vážné problémy s váhou. Láska k jídlu, která se stala závislostí a vymkla se jakékoli kontrole, ji v roce 2018 přivedla na rozcestí mezi životem a smrtí.

Britka Michelle Fenton prošla náročnými těhotenstvími, která pro ni znamenala hodně času stráveného doma. Začaly se u ní projevovat velké výkyvy nálad, chutě a stále narůstající potřeba konzumovat jídlo ze slavného fastfoodu, kalorické pizzy a sladké koláče. Začala trpět bolestmi na hrudi a pažích a také neustálou bolestí v krku. Proto pojala podezření, že by mohla mít nějaké kardiovaskulární potíže a radši navštívila praktického lékaře.

"Jako dívka jsem nakupovala v sekci pro dospělé a ve 20 letech jsem měla velikost 44 - 48. Říkala jsem si, že ty velikosti jsou směšné a všechny možné argumenty, jen ne pravdu. Pak jsem se dozvěděla, že mám 132 kilogramů a moje velikost dosahuje čísla 52. Moje váha se stala velkým problémem a bylo mi doporučeno, abych zvážila gastrický bypass. Byla jsem zděšená a rozplakala jsem se," vzpomínala čtyřicetiletá Michelle Fenton, jak uvedl web sunderlandecho.com.

Morbidně obézní blondýnka si tehdy naplno uvědomila, že její váha zašla příliš daleko a žene se kupředu něčemu, co by pro ni mohlo znamenat velmi předčasný konec. V lednu 2018 učinila zásadní rozhodnutí, že nechce podstoupit chirurgický zákrok, ale kilogramů se zbaví vlastní dřinou a nově nastaveným životním stylem.

Připojila se ke skupině Easington Lane Slimming World ze stejné vesnice v severovýchodní Anglii, kde žije. Za první týden se jí podařilo shodit přes 4 kilogramy, ve svém úsilí nepolevila a po dalších sedmi zhubla téměř 13 kilogramů.

"Byla jsem jako v extázi. Neměla jsem vůbec hlad ani pocit, že o něco přicházím. Má sebedůvěra vzrostla a šla jsem nakupovat nové oblečení. Už jsem si nevybírala volné a beztvaré kousky, ale začala jsem nosit přiléhavější i barevnější oblečení, dokonce i sukně. Taky jsem se přidala k místní sportovní skupině a každý týden jsem se díky cvičení cítila silnější a zdatnější," cituje Michelle Fenton sunderlandecho.com.

V květnu 2019 dosáhla obrovského úspěchu, protože po 16 měsících odhodlání začít se stravovat zdravě a dřiny v tělocvičně se postavila na váhu a měla 75 kilogramů a mohla obléknout velikost 40. V roce 2020 Michelle zjistila, že je popáté v očekávání, ale ani těhotenství její vůli nezlomilo a nevrátilo ji zpět ke starým návykům, informuje web pressreader.com.

"Mohla to být výmluva, ale došla jsem opravdu daleko. Odmítnout operaci a připojit se ke Slimming World bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsem udělala. Po dosažení mého cíle jsem měla pocit, jako bych vyhrála v loterii. Možná ještě lepší," dodala pětinásobná matka, která v prosinci loňského roku přivedla na svět dceru Verity.

Rebel Wilsonová (42) se proslavila jako komediální herečka, do hollywoodských výšin ji vyn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.