Pětinásobná matka si zachránila život. Odmítla operaci a ve 40 letech zhubla téměř 60 kilogramů

40letá Michelle Fenton zhubla 57 kilogramů
40letá Michelle Fenton zhubla 57 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Zdraví je něco, co nepochybně ovlivňuje všechny aspekty každodenního života. Když před šesti lety nyní pětinásobná matka Michelle Fenton (40) přivedla na svět v pořadí čtvrtého potomka, nastaly u ní skutečně vážné problémy s váhou. Láska k jídlu, která se stala závislostí a vymkla se jakékoli kontrole, ji v roce 2018 přivedla na rozcestí mezi životem a smrtí.

Britka Michelle Fenton prošla náročnými těhotenstvími, která pro ni znamenala hodně času stráveného doma. Začaly se u ní projevovat velké výkyvy nálad, chutě a stále narůstající potřeba konzumovat jídlo ze slavného fastfoodu, kalorické pizzy a sladké koláče. Začala trpět bolestmi na hrudi a pažích a také neustálou bolestí v krku. Proto pojala podezření, že by mohla mít nějaké kardiovaskulární potíže a radši navštívila praktického lékaře.

"Jako dívka jsem nakupovala v sekci pro dospělé a ve 20 letech jsem měla velikost 44 - 48. Říkala jsem si, že ty velikosti jsou směšné a všechny možné argumenty, jen ne pravdu. Pak jsem se dozvěděla, že mám 132 kilogramů a moje velikost dosahuje čísla 52. Moje váha se stala velkým problémem a bylo mi doporučeno, abych zvážila gastrický bypass. Byla jsem zděšená a rozplakala jsem se," vzpomínala čtyřicetiletá Michelle Fenton, jak uvedl web sunderlandecho.com.

Morbidně obézní blondýnka si tehdy naplno uvědomila, že její váha zašla příliš daleko a žene se kupředu něčemu, co by pro ni mohlo znamenat velmi předčasný konec. V lednu 2018 učinila zásadní rozhodnutí, že nechce podstoupit chirurgický zákrok, ale kilogramů se zbaví vlastní dřinou a nově nastaveným životním stylem.

Připojila se ke skupině Easington Lane Slimming World ze stejné vesnice v severovýchodní Anglii, kde žije. Za první týden se jí podařilo shodit přes 4 kilogramy, ve svém úsilí nepolevila a po dalších sedmi zhubla téměř 13 kilogramů.

"Byla jsem jako v extázi. Neměla jsem vůbec hlad ani pocit, že o něco přicházím. Má sebedůvěra vzrostla a šla jsem nakupovat nové oblečení. Už jsem si nevybírala volné a beztvaré kousky, ale začala jsem nosit přiléhavější i barevnější oblečení, dokonce i sukně. Taky jsem se přidala k místní sportovní skupině a každý týden jsem se díky cvičení cítila silnější a zdatnější," cituje Michelle Fenton sunderlandecho.com.

V květnu 2019 dosáhla obrovského úspěchu, protože po 16 měsících odhodlání začít se stravovat zdravě a dřiny v tělocvičně se postavila na váhu a měla 75 kilogramů a mohla obléknout velikost 40. V roce 2020 Michelle zjistila, že je popáté v očekávání, ale ani těhotenství její vůli nezlomilo a nevrátilo ji zpět ke starým návykům, informuje web pressreader.com.

"Mohla to být výmluva, ale došla jsem opravdu daleko. Odmítnout operaci a připojit se ke Slimming World bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsem udělala. Po dosažení mého cíle jsem měla pocit, jako bych vyhrála v loterii. Možná ještě lepší," dodala pětinásobná matka, která v prosinci loňského roku přivedla na svět dceru Verity.

Podařilo se mu dramaticky zhubnout přes 70 kilogramů, ale nyní ho trápí zdravotní problémy...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu