Petr Kellner měl rodinu na prvním místě. V jednom z posledních rozhovorů prozradil, jaký byl otec

Miliardář Petr Kellner
Miliardář Petr Kellner
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 3. 2021

Ve věku 56 let zemřel při pádu vrtulníku na Aljašce nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Petr Kellner. Ačkoliv o jeho podnikatelských krocích a záměrech bylo slyšet často, jeho soukromí bylo spíš pečlivě střeženo. Úspěšný byznysmen se snažil žít jako obyčejný člověk a s médii hovořil jen velmi výjimečně. Když už tak učinil, odhalil, že je především milujícím manželem a otcem, který se snažil své děti učit nejen hodnotě peněz, ale i hodnotě přírody a času stráveného se svými blízkými. "Mýma očima jsem ten, který jim všechno dopřeje. Očima dětí jsem přísný otec," řekl Petr Kellner v rozhovoru pro MF Dnes.

Náhlá a tragická smrt podnikatele Petra Kellnera šokovala Česko. Muže, který zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce v pouhých 56 letech, znali lidé jako nejbohatšího Čecha, do jeho soukromí ale nahlédl jen málokdo a veřejnost k tomu příležitost měla jen velmi výjimečně. Přitom víc než podnikatelem byl Kellner milujícím manželem a otcem. O dětech a společných rodinných aktivitách prozradil i to, co by leckdo nečekal.

Petr Kellner, ačkoliv mohl své děti brát na luxusní dovolené do pětihvězdičkových resortů, jim každoročně alespoň jednou připomínal, jaké bylo jeho dětství pod týpí. "Jednou za rok s dětmi jedeme. Jsme taková parta z turistického oddílu, známe se pětatřicet let. Ukážeme dětem, jací jsme vlastně byli, jak se dělají ohně. Je to hrozně příjemné," řekl roku 2007 zesnulý podnikatel pro MF Dnes.

Téhož roku hovořil i o vlastních hodnotách a řekl, že na prvním místě je pro něj rodina. S věkem začal chodit dřív domů z práce a u večeře se mohl sejít s dětmi, kterým před spaním četl pohádky. Kdyby si měl vybrat mezi pracovní schůzkou a večerem s ratolestmi, jeho volba by byla jasná. "Samozřejmě, že bych šel raději uspat děti. Prostě si to jinak zorganizuji. Ten mítink bude buď v sedm večer, nebo další den ráno, ne ve stejný čas, kdy uspávám děti," řekl Petr Kellner v rozhovoru pro Hospodářské noviny a dodal, že každému, komu se narodí děti a vychovává je, se změní pohled na svět.

Se synem před lety trávil čas i na snowboardu a všeobecně byl Kellner velmi sportovně založeným člověkem. V Karibiku, kde měl dům, trávil čas i surfováním. To popisoval jako nejtěžší sport ze všech, které kdy zkoušel. Skutečně ho nezaujal jen golf, který je dle jeho slov náročný a trénink zabere spoustu času. Především s ním ale na hřišti nemohly být děti.

Dětem se Petr Kellner snažil vštípit, že si mají vážit všeho, co mají. "Mýma očima jsem ten, který jim všechno dopřeje. Očima dětí jsem přísný otec. Snažím se je učit znát hodnotu peněz a nemít všechno hned na zavolání. To je pro děti strašně důležité," doplnil pro MF Dnes a dodal, že pro jeho děti nebyl majetek přední. Důležitější pro ně i pro něj bylo, že přijde včas domů, podepíše úkoly, přečte jim pohádku a ráno je odveze do školy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.