Piráti by vyhráli volby. Hnutí ANO až druhé. Řešíme problémy tady a teď, hodnotí úspěch Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2021

Podle modelu Kantar, který si nechala vypracovat Česká televize, by se stali Piráti v koalici se STAN vítězi letošních voleb. A to už se značným rozdílem. Model ukázal, že koalice by od voličů získala 34 procent hlasů. Druhé ANO by mělo 22 procent. Třetí by skončila koalice SPOLU se ziskem 17,5 procenta. "Vážíme si důvěry lidí v České republice. Denně se snažíme plnit nejen to, s čím jsme do politiky vstupovali, ale řešíme problémy tady a teď," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Hnutí SPD by obdrželo od voličů 11 procent a komunisté by dostali 5,5 procenta. Pro ČSSD by letošní volby byly tragické. Model jim přisoudil podporu 4,5 procenta.

"Myslím, že mohu poděkovat i za naše partnery z hnutí STAN. Návrhy a strategické kroky v souvislosti s COVIDem jsme předkládali po celý rok. Včetně pomoci lidem, které COVID zasáhl nejen zdravotně, ale i existenčně. Není to ovšem jenom COVID, čemu naše republika čelí, ale je třeba konečně opravit exekutorské peklo v ČR, dotáhnout skutečnou digitalizaci, dodat zákony o dostupném bydlení, ale i podpořit vzdělávání a podnikání. Zjednodušit lidem život a zefektivnit stát a jeho aparát. O všem se snažíme informovat a nejdůležitější výsledky sdílíme, opíráme se o odborné týmy ve všech oblastech, zdravotnictvím počínaje a dopravou a vzděláváním konče. Ty jsme budovali poslední čtyři roky. Držím se jednoduchého hesla i s ohledem na to, že se mě ptáte na volební průzkumy “Naše práce je naše volební kampaň.” Volby jsou však daleko a s poděkováním lidem za podporu je pro mě nyní nejdůležitější, byť nejsme ve vládě, pomoci v řešení krize. To je naše každodenní práce," zhodnotil průzkum pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš, jehož strana by bez souhrnu koalic získala 22 procent.

ANO premiéra Andreje Babiše by mělo 20,5 procenta, hnutí STAN 13 procent a SPD Tomio Okamury 10,5 procenta. ODS by dostala 9,5, TOP 09 5,5 a komunisté 5 procent. Do Sněmovny by se dostali i komunisté s podporou 5 procent, ČSSD by obdržela pouze 4,5 procenta.

Průzkum proběhl od 15. února do 5. března a zapojilo se do něj 1200 respondentů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.