Po chladném týdnu skoro léto. Teploty se vyšplhají témeř ke 30 °C. Užijme si to, říká Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2021

Aprílový duben přinesl hodně proměnlivé počasí, kdy člověk nevěděl, jestli si má vzít tričko, deštník nebo zimní bundu. Přesto, že by měl květen být celkově podprůměrný, o víkendu na území Česka doputuje jižní teplý vzduch a dojde k citelnému oteplení. Teploty se budou šplhat vysoko i v novém týdnu. "V pondělí a v úterý bude ještě stále příjemně. V maximech dokonce 24 až 28 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Volné dny přinesou konečně příjemné oteplení a také dostatek slunečního svitu, který je nepochybně důležitý. I když v sobotu ráno hrozí přízemní mrazíky, především neděle ukáže typické jarní počasí.

"Během sobotního dne k nám začne pronikat teplý jižní vzduch, v maximech teploty mezi 12 až 16 °C a už bude převládat polojasno nebo skoro jasno. Pouze v severní a severovýchodní části republiky může být přechodně až oblačno. V horských oblastech se mohou ojediněle vyskytovat dešťové přeháňky. Pozor na studené ráno – v ranních minimech se budou teploty pohybovat mezi 2 až -2 °C a ještě očekáváme i četné přízemní mrazíky, i v těch 5 centimetrech bude pořádně chladno," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v neděli k nám bude zesilovat teplé proudění.

"Teploty by měly být mezí 21 až 25 °C a očekáváme daleko teplejší ráno – tedy 6 až 2 °C. Mělo by být jasno nebo také skoro jasno a 13. hodin délka denního slunečního svitu," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka počasí, které zavládne v neděli a bude lákat k tomu trávit čas v přírodě a na čerstvém vzduchu.

Také začátek nového týdne bude ve znamení oteplení, které však dlouho nevydrží. "V pondělí a v úterý bude ještě stále příjemně. V maximech dokonce 24 až 28 °C. Nicméně už v úterý navečer očekáváme výraznou studenou frontu, která bude přecházet přes naše území a po ní sem zase pronikne studený vzduch od severozápadu. Teplé dny bychom si měli užít, protože zase přijde výrazné ochlazení," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.