Po chladném týdnu skoro léto. Teploty se vyšplhají témeř ke 30 °C. Užijme si to, říká Dagmar Honsová

Pixabay
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 6. 5. 2021

Aprílový duben přinesl hodně proměnlivé počasí, kdy člověk nevěděl, jestli si má vzít tričko, deštník nebo zimní bundu. Přesto, že by měl květen být celkově podprůměrný, o víkendu na území Česka doputuje jižní teplý vzduch a dojde k citelnému oteplení. Teploty se budou šplhat vysoko i v novém týdnu. "V pondělí a v úterý bude ještě stále příjemně. V maximech dokonce 24 až 28 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Volné dny přinesou konečně příjemné oteplení a také dostatek slunečního svitu, který je nepochybně důležitý. I když v sobotu ráno hrozí přízemní mrazíky, především neděle ukáže typické jarní počasí.

"Během sobotního dne k nám začne pronikat teplý jižní vzduch, v maximech teploty mezi 12 až 16 °C a už bude převládat polojasno nebo skoro jasno. Pouze v severní a severovýchodní části republiky může být přechodně až oblačno. V horských oblastech se mohou ojediněle vyskytovat dešťové přeháňky. Pozor na studené ráno – v ranních minimech se budou teploty pohybovat mezi 2 až -2 °C a ještě očekáváme i četné přízemní mrazíky, i v těch 5 centimetrech bude pořádně chladno," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v neděli k nám bude zesilovat teplé proudění.

"Teploty by měly být mezí 21 až 25 °C a očekáváme daleko teplejší ráno – tedy 6 až 2 °C. Mělo by být jasno nebo také skoro jasno a 13. hodin délka denního slunečního svitu," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka počasí, které zavládne v neděli a bude lákat k tomu trávit čas v přírodě a na čerstvém vzduchu.

Ministr a vicepremiér Jan Hamáček (42) se chce soudit s novináři, kteří o něm napsali, že chystal politický obchod s Ruskem. Jan Hamáček údajně hodlal ruské straně nabídnout zahlazení vyšetřování explozí ve vrbětickém muničním skladu výměnou za milion dávek vakcíny Sputnik V. Jan Hamáček to popírá, ale novináři si za svými publikovanými informacemi stojí. Bezpečnostní expert Andor Šándor (63) si nedovede představit, že by se veřejnost k Hamáčkově případu až do verdiktu soudu nic nedozvěděla. O důvěryhodnost by podle něj přišli i novináři. "Doufám, že novináři přijdou s něčím, co potvrdí tu jejich verzi," uvedl Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz.

Prázdniny už oficiálně začaly a s nimi i sezóna dovolených. Kdo si teď na jednu vyrazí pří...

Také začátek nového týdne bude ve znamení oteplení, které však dlouho nevydrží. "V pondělí a v úterý bude ještě stále příjemně. V maximech dokonce 24 až 28 °C. Nicméně už v úterý navečer očekáváme výraznou studenou frontu, která bude přecházet přes naše území a po ní sem zase pronikne studený vzduch od severozápadu. Teplé dny bychom si měli užít, protože zase přijde výrazné ochlazení," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu