Po krátkém boji s rakovinou zemřela hvězda komedie Kdopak to mluví. Kirstie Alleyové bylo 71 let

Kirstie Alleyová
Kirstie Alleyová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 12. 2022

Proslavila se v mnoha rolích, ale romantická komedie Kdopak to mluví a její pokračování jí přinesly enormní popularitu. Svět ale zasáhla velmi smutná zpráva. Herečka Kirstie Alleyová po krátkém boji s rakovinou zemřela, bylo jí 71 let. O jejím úmrtí dnes informovaly na Twitteru hereččiny děti, zahraničním agenturám smutnou ztrátu potvrdil manažer umělkyně Donovan Daughtry.

Na přelomu 80. a 90. let rodačka z Wichity v Kansasu zaujala diváky v rodinném filmu Kdopak to mluví, kde si zahrála postavu Mollie a vytvořila hlavní dvojici s šarmantním kolegou Johnem Travoltou (68). Jejich chemie se nedala přehlédnout, protože vznikla na základě skutečných sympatií obou herců. Kirstie Alleyová oplývala nepřehlédnutelným půvabem a právem se tehdy zařadila mezi nejkrásnější ženy filmového Hollywoodu.

"Elán naší matky, její vášeň pro život a tvořivost, její děti, vnoučata i mnohá zvířata neměly obdoby. Inspirovaly nás k tomu žít život naplno právě tak, jak to dělala ona," uvedli na sociální síti Twitter True a Lillie Parkerovi, Alleyové adoptivní děti.

Smutná zpráva zaskočila i zmíněného herce Johna Travoltu. "Vztah s Kirstie byl jedním z nejvíce speciálních, který jsem kdy měl. Miluju tě, Kirstie. Vím, že se ještě uvidíme," uvedl na svém Instagramu.

Herečka v posledních letech bojovala se svou váhou. V rozhovoru pro zahraniční magazín před časem popsala, že byla dlouhé roky štíhlá a pak během jednoho léta přišel zásadní zlom, kdy výrazně přibrala. "Zhubla jsem na Jenny Craigové (speciální dietní program, který zaručuje rychlé zhubnutí až 8 kilogramů za pouhé čtyři týdny, pozn. red.). Snadno přibírám a ve skutečnosti se mi i snadno hubne," řekla Kirstie Alleyová, jak uvedl server Today.com.

Podle portálu TMZ se herečce stal osudný boj s rakovinou. "Není jasné, o jaký typ onemocnění šlo," uvedl portál. V posledních letech Alleyová vystoupila v několika televizních reality show včetně taneční soutěže Dancing With the Stars, která je v českém provedení známá jako StarDance ...když hvězdy tančí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.