Po narození syna jsem se trápila s hubnutím, připustila Ornella Koktová. Poradila, co jí pomohlo

Ornella Koktová je manželkou Josefa Kokty
Ornella Koktová je manželkou Josefa Kokty
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2021

Především v letních měsících se řeší hubnutí hlavně kvůli tomu, že lidé v horkých dnech odkládají svršky a více ukazují postavu třeba v plavkách. Ornella Koktová (28) má po třech dětech krásnou figuru, které nechybí ani křivky. Její recept na ztrátu nadbytečných kil je poměrně jednoduchý. "Po porodu s Quentinem jsem se trápila s hubnutím a úplně jsem si zablokovala myšlenky. Pak jsem se si řekla, že budu mít pár kilogramů navíc, ale budu se cítit spokojená. Když jsem měla chuť na čokoládu, klidně jsem si dala tři dílky. Od té doby to tak vedu a zjistila jsem, že to jde samo," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Ideál krásy se v poslední době ukazuje v mnoha podobách. Už neplatí, že pouze extrémně štíhlé dívky a ženy jsou považovány za půvabné. Ornella Koktová je už trojnásobná maminka, dvou synů – staršího Quentina (8), ročního Svena, a teprve dvouměsíční dcery Lilianne. Přesto si udržuje hezkou postavu a těžko by někdo tipoval, že má za sebou tři porody.
Ale už dlouho není zastánkyní drastických diet a ve stravování se snaží držet toho, že by se tělu mělo dopřát vše, ale s mírou.

"Jsem spíš masová, když něco upeču, manžel to doma jí sám. Občas si dám, na co mám chuť, a jsem v pohodě. Po porodu s Quentinem jsem se trápila s hubnutím a úplně jsem si zablokovala myšlenky. Pak jsem si řekla, že budu mít holt pár kilogramů navíc, ale budu se cítit spokojená. Když jsem měla chuť na čokoládu, klidně jsem si dala tři dílky. Od té doby to tímhle stylem vedu a zjistila jsem, že to jde samo. Když se člověk dokáže udržet, poradí si. Někdo sní tabulku čokolády na posezení a je celý vystresovaný – mně tady leží čokoláda opravdu dlouho a jak vím, že si ji můžu dát, nemám chutě. A pokud si dám kousek hned, ukojím potřebu na sladké a nějaký čas si ji třeba vůbec nedám," popsala Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz, jak nahlíží na stravování a proč se v jídle striktně neomezuje.

Prázdniny už odstartovaly a léto je v plném proudu. Pro herečku a dabérku Štěpánku Fingerhutovou (25) byl první červencový den důvodem k oslavě, protože měla půlkulaté narozeniny. Patří mezi půvabné zástupkyně umělecké sféry a štíhlou postavu si udržuje zdravým způsobem. Drastické metody hubnutí naopak odmítá. "Jím asi vše, co chci, ale nepřejídám se a úmyslně ani nehladovím. Hlídala jsem se, když jsem byla mladší a vedlo to k nepříjemným věcem. Zjistila jsem, že když si držím zdravou míru, tak nemám problém," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

"Pokud lidé nejsou opravdu rozjedení, měli by poslouchat tělo – psychika je moc důležitá. Dřív jsem byla hodně zavodněná, stresovala jsem se a blokovala si hlavu. Ženy to hodně hrotí i po narození dítěte. Devět měsíců se postupně přibírá a tělo se logicky mění. Je potřeba dát hubnutí čas, klidně stejnou dobu nebo třeba i rok. Aby tělo mělo šanci se dostat zpátky do normálu. Někomu jde shazování rychleji a jsou také ženy, které vypadají po porodu stejně. Ale jsou to výjimky, ke kterým se není dobré upínat," uzavřela Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.