Po potyčce, kdy zasahovala v bytě Bohuše Matuše policie, přišel obrat. Soused mi zachránil zdraví, říká zpěvák

Zpěvák Bohuš Matuš
Zpěvák Bohuš Matuš
Foto: Se souhlasem Bohuše Matuše
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2021

Uplynou dva týdny od pohádkové svatby zpěváka Bohuše Matuše (47), který vstoupil do manželského svazku s partnerkou Lucií Palkaninovou (18), provdanou Matušovou. Svatba byla oficiálním završením jejich dvouletého vztahu, během něhož se stali šťastnými rodiči krásné dcerky Natálky. Ale krátce po jejich velkém dni museli řešit nepříjemnost spojenou s bydlením v panelovém domě a svým sousedem. Krizová situace se po rozbouřeném konfliktu naštěstí uklidnila a došlo ke složení »zbraní«. "Já mám pana souseda rád. V paneláku bydlí 25 let a vysvětloval mi, že je bio člověk – nepije a nekouří. Vadilo mu, že kouřím na balkóně, proto jsem to úplně zrušil a koupil jsem si elektronickou cigaretu," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Velký den s datem 12. května má za sebou Bohuš Matuš, který je už nejen tatínkem pětiměsíční dcerky Natálky, ale také ženatý muž. Přesto po šťastných chvílích musel řešit neshody se sousedem, kvůli kterým byla na místo přivolána i policie. Dramaticky vypadající spor měl však dobrý konec a přesto, že se chce zpěvák s rodinou přestěhovat, se sousedem si promluvili jako rozumní lidé.

"Já mám pana souseda rád, protože on bydlí v paneláku 25 let a vysvětloval mi, že je bio člověk – nepije a nekouří. Vadilo mu, že kouřím na balkóně, proto jsem to úplně zrušil a koupil jsem si elektronickou cigaretu. Svým způsobem je asi mým strážným andělem, protože mi zachránil zdraví. Jak mi vždycky tak trochu vynadá, přestanu třeba na měsíc kouřit, ani mě to nenapadne (směje se)," řekl Bohuš Matuš pro ŽivotvČesku.cz s tím, že když zpěvák rozezní své hlasivky, je slyšet opravdu hodně daleko, což je problém.

"U našeho paneláku je ta komplikace, že má nějaké špatné příčky a je snad slyšet i něčí zívnutí. Slíbil jsem mu, že zpívat nebudu, ale pochopitelně je člověk někdy veselý a zazpívá si. Nicméně se snažím být opravdu potichu a navíc jsme se domluvili přes firmu, která nám ten byt zařídila, že nám seženou něco jiného, aby měl soused klid. Myslím si, že zpěvák nepatří do paneláku. Jsem hodně tolerantní a tohle mě vždycky štve. Naposledy jsem bydlel někde na Letné v cihlovém domě, kde mě sousedka měla hodně ráda a dokonce mi chtěla odkázat chatu. Což jsem samozřejmě nepřijal, měla vnoučky, byla na ně naštvaná a chtěla jim to udělat také trochu na truc. Byla to baletka z Národního divadla, tedy umělecky založená žena a občas ťukala na dveře, proč nezpívám. Tam to bylo naopak," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz nadaný pěvec, který má v současné době před sebou spoustu pracovních nabídek a těší se, až si znovu zazpívá před živým publikem, které mu dlouhé měsíce tak chybělo.

Předchozí neshody se sousedem, které vyústily v nepříjemný spor a přivolání policie, vznikly kvůli kouření na balkóně. "Můj bratr je bojovník, dělal bojové sporty. Když ho viděl na balkóně, jak mi nadává, že tam kouřím, tak mu řekl: Zalez ty »tajtrlíku« nebo tě přelomím »vejpůl«. To bych se asi taky naštval. Řekl, že ho shodí ze schodů, ale samozřejmě by to neudělal. Bylo to hodně napjaté a nepříjemné – moje rodina tam ani nechce chodit. Když jsme si třeba povídali hlasitěji nebo si pustili hudbu, soused už klepal na dveře. Svádím to na skutečnost, že v našem paneláku je všechno slyšet. Bydlel jsem v panelovém domě jako malý kluk a pak už nikdy, proto jsem neměl zkušenost, že když si jen tak zazpívám, je to všude slyšet," dodal Bohuš Matuš pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.