Počasí o víkendu přinese letní teploty. Bude až 25 °C. Dagmar Honsová upřesnila, jak to bude s koupáním

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2021

Letní teploty se pozvolna probouzejí k životu a Česko má před sebou poměrně příznivý víkend. V úterý začalo meteorologické léto, červen se ale pravděpodobně žádnými zvláštními vedry vyznačovat nebude. Přesto to vypadá, že chladnějším dnům odzvonilo. "Můžeme se těšit na to, že víkend bude také ve znamení letních teplot, zároveň musíme počítat místy s bouřkami a přeháňkami," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

První červnový týden je teplotně průměrný, jeho první polovina byla chladnější, ve druhé se oteplí. Minimální noční teploty se pohybovaly zpočátku kolem 5 stupňů Celsia, na konci týdne to bude kolem 11 stupňů Celsia, uvedl již dříve Česky hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Přes den se tak teploty pohybovaly okolo 19 stupňů. O víkendu by to mělo být ale až 25 stupňů Celsia.

"Středeční den odstartoval sérii letních teplot. Můžeme se těšit na to, že víkend bude také ve znamení letních teplot, zároveň musíme počítat místy s bouřkami a přeháňkami a bouřky budou ojediněle i silné a doprovázené krupobitím a přívalovým deštěm. Ještě se to bude upřesňovat, ale v sobotu by měly hrozit zejména v západní části republiky, v neděli už potom na většině území. K letním teplotám se tedy přidají bouřky a dny budou psát scénář, že ráno oblačnosti nejméně a v odpoledních hodinách se budou tvořit lokální přeháňky a bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz předpověď počasí na víkend meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že letní teploty jsme si zasloužili, protože poslední letní den byl na území Česka 13. května.

"Pokud jde o koupání, tak pro vodáky panují ideální podmínky od roku 2013, protože vody je dost. Teplota vody je ale v současnosti 13 až 15 stupňů Celsia. Do 16 stupňů Celsia na Brněnské přehradě, ale najdeme vodní nádrže, kde je již zmíněných 13 stupňů Celsia. Takže koupání spíše pro otužilce. Ale dobrá zpráva je, že kvalita vody je dobrá," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.