Život pod tlakem. Přítelkyně Dominika Feriho popsala, co se u nich doma děje po politikově skandálu s ženami

Dominik Feri
Dominik Feri
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Přítelkyně Dominika Feriho (24) poprvé popsala, jak vnímá, že o jejího partnera je velký mediální zájem. Pro muže, na jehož hlavu se snesla řada závažných obvinění, je nyní zásadní, že půvabná Anna Frankeová stojí po jeho boku. Podle právničky Lucie Hrdé není obvyklé, aby k soudu chodily vypovídat také partnerky mužů, kteří čelí obvinění ze sexuálního nátlaku. "Takový případ, kdy šla vypovídat, jsem zažila jen jednou," sdělila advokátka pro ŽivotvČesku.cz.

Anna Frankeová je silnou ženou, která ví, že politické prostředí není pro slabé povahy. Kromě toho, že je partnerkou Dominika Feriho, tak působí jako poradkyně předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Pro mladého politika, který čelí policejnímu vyšetřování v kauze údajného sexuálního nátlaku, je zásadní, že partnerka ho neopustila a stojí po jeho boku.

Za povšimnutí stojí, že bakalářská práce Anny Frankeová na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy nese název Presumpce viny u vysoce postavených politiků jako politický fenomén. V práci se detailně věnovala případům Andreje Babiše, Miloše Zemana a Stanislava Grosse.

Případ Dominika Ferriho a Andreje Babiše srovnávala také v pondělí, kdy se na Facebooku pustila do diskuze pod příspěvkem, který narážel na to, zda předsednictvo hnutí ANO vyzve Andreje Babiše k přerušení členství ve straně. Diskuze se rozhořela po zprávě, že policie navrhla obžalovat premiéra v kauze Čapí hnízdo.

"Jestlipak na něj (na Andreje Babiše, pozn. red.) nebo jeho ženu zvoní teď novináři. Tak jako na mě teď," zeptala se Anna Frankeová a dodala, že nechápe, kde novináři vzali adresu místa, kde Dominik Feri pobývá. "Mě by jen zajímalo, kde vzali naši adresu. Protože je to má trvalá adresa, ne DF. A ani není na zvonku, přesně z toho důvodu," zlobila se Anna Frankeová, která dala najevo, že ji události posledních dnů obtěžují. Zjistit adresu, kde Dominik Feri bydlí, není ale nic složité, novinářům se stačí zeptat jeho kamarádů či bývalých kolegů z TOP 09.

Podle advokátky Lucie Hrdé, která se specializuje na pomoc lidem, kteří byli znásilněni či zneužívání, je výjimečné, aby k soudům a na výslechy chodily partnerky mužů, o které se zajímá policie. "Já zažila takový případ jen jeden. Partneři a partnerky se moc nevyslýchají," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zkušená advokátka.

Dominik Feri přiznal, že ne vždy se choval dobře, ale odmítá obvinění ze znásilnění a sexuálního nátlaku. "Před dvěma lety jsem čelil falešnému nařčení ze sexuálního násilí. Z těchto lživých nařčení pak vychází další pomluvy, kterým se člověk může jen těžko bránit. Nicméně lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám. Jako politik musím počítat s osobními útoky a bohužel také s vedením kampaně, které není vždy fér. Nicméně já osobně jsem kampaň vedl vždy čestně a nehodlám na tom nic měnit," řekl Feri s tím, že proti článkům Deníku N a webu Alarm, jejichž redakce celou kauzu přinesly, se bude bránit soudní cestou.

Případ také již začala vyšetřovat policie, která zveřejnila telefonní číslo, na které se mají ozvat ženy, které mají pocit, že je Dominik Feri zneužil. Ženy a dívky, které jsou přesvědčené, že se proti nim mladý politik provinil, se mohou ozvat na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelce, jejíž číslo je 731 195 066. Mluvčí pražské policie sdělil, že případ Dominika Feriho vyšetřuje žena. "Poškozeným se lépe bude hovořit s ženou, ale je to náhoda a standardní postup. Nemám informace, že by bylo cílené, že to vyšetřuje žena," popsal mluvčí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.