Počasí se urve pořádně ze řetězu. Po větrném víkendu Česko v úvodu nového týdne zasype sníh

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2022

Pozor, pátek bude větrný. Vítr bude slábnout přechodně až během večera. S takovým charakterem počasí je potřeba počítat v posledním dnu pracovního týdne. "Během dne bude foukat čerstvý severozápadní vítr s nárazy o rychlosti kolem 70 km/h, na horách kolem 100 km/h. V kombinaci s četnými sněhovými přeháňkami se budou od vyšších poloh tvořit sněhové jazyky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová. Po víkendu se pak dostaví sněžení a Česko se ocitne pod bílou pokrývkou.

Nejsilnější nárazy větru hlásilo v páteční ráno v 6 hodin Ústí nad Labem - 82 km/h (v noci to bylo až 90 km/h) a na Milešovce se nárazy větru zastavily až na 104 km/h (v noci 108 km/h).

Už během sobotního poledne začne vítr od západu opět zesilovat - mírný západní vítr bude zesilovat na čerstvý západní v nárazech o rychlosti 70 km/h, na horách kolem 90 km/h. A další zesílení větru přinese noc na neděli a neděle. "Foukat bude silný severozápadní vítr o rychlosti až 90 km/h, na horách až kolem 120 km/h. Slábnout bude během nedělního večera," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

A hodně proměnlivý charakter počasí přinesou i následující dny. "V pondělí a v úterý bude přes naše území přecházet tlaková níže, která přinese převážně velkou oblačnost, během pondělí postupně musíme na většině území počítat se sněžením, v nížinách to bude i déšť se sněhem. Ranní teploty budou v pondělí klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Pocitovou teplotu bude opět snižovat vítr v nárazech o rychlosti kolem 55 km/h. V úterý bude zataženo až oblačno se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Postupně ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Od středy půjdou teploty nahoru. Oblačnosti i srážek bude zůstávat hodně," dodala k předpovědi počasí do dalších dní Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.