Počasí v Česku ovlivní vichřice Klaus. Dagmar Honsová upřesnila, jaký meteorologický jev zavládne

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 3. 2021

V Česku od pondělí zavládla od severu studená fronta, která přináší zvětšenou oblačnost a místy také občasné sněžení. A i když od čtvrtka se dají očekávat vyšší denní teploty, meteorologové varují před silným větrem. Ten bude ovlivněn tlaková níže nad Islandem. "Během noci ze středy na čtvrtek začne zesilovat vítr," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve středu bude nadále převládat oblačno až zataženo, na severovýchodě až polojasno. Ojediněle ale hrozí další sněžení. Od čtvrtka ale sevře Česko poměrně silný vítr.

"Ještě zítra nás čeká mrazivé ráno, v úterý ráno by nejchladněji na Jizerce, a to mínus 21 stupňů Celsia. Během noci ze středy na čtvrtek začne zesilovat vítr, a to kvůli tomu, že se nad Islandem prohlubuje tlaková níže, kterou Němci nazvali Klaus. A během čtvrtečního dne bude foukat čerstvý vítr s nárazy 55 km/h, ale v horských oblastech v Krkonoších, Krušných horách a v Jeseníkách až 100 km/h," řekla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Kvůli studené frontě od severu bude přibývat oblačnosti a ve čtvrtek očekáváme přechod výrazného frontálního systému od severozápadu.

Skupina mladíků, kteří se po Turnově pohybují ve fialovém vozu značky Subaru, stříkají po lidech bez ochrany dýchacích cest neznámou agresivní látku. Pachatelé záměrně útočí na osoby bez respirátorů a pravděpodobně se tak snaží je donutit k tomu, aby je nosily. Pro ŽivotvČesku.cz k případu promluvila policejní mluvčí.

"Fronta spojená s vichřicí Klaus ovlivní ve čtvrtek i naše území. Přinese déšť, na východě půjde ve středních a vyšších polohách i o sněžení. A v nížinách budou nárazy větru dosahovat až 70 km/h. Přes den od čtvrtka platí, že denní maxima budou okolo 10 stupňů Celsia, ale kvůli větru bude pocitová teplota snižována," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Pondělí bylo na území Česka silně větrné a přestože vítr už v noci na úterý začal ustávat,...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu