Počet nakažených oproti minulému týdnu stoupl. Přibylo 168 nových případů, reprodukční číslo je 1,06

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Publikováno: 10. 8. 2021

V pondělí laboratoře v Česku zachytily 168 případů koronaviru, o 16 víc než před týdnem. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání rostou od pátku. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se třetím dnem drží těsně nad hodnotou jedna, což značí zrychlování epidemie. K dnešku zůstalo stejně jako předchozí den na hodnotě 1,06. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Počet lidí, kteří musí být hospitalizováni, se v poslední době víceméně nemění, pohybuje se kolem padesátky. V pondělí bylo v nemocnici 49 nakažených covidem, z toho 12 jich bylo ve vážném stavu.

Takzvané incidenční číslo, tedy počet potvrzených případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, se čtvrtý den v celostátním průměru drží na hodnotě 11.

Od loňského března, kdy epidemie v České republice začala, eviduje ministerstvo zdravotnictví přes 1,675 milionu případů nákazy. Naprostá většina lidí se z nemoci vyléčila a 30.369 lidí s onemocněním covid-19 dosud zemřelo. Zatímco v nejhorší době epidemie letos v březnu ministerstvo evidovalo i víc než dvě stě úmrtí denně, v poslední době jsou úmrtí v jednotkách za týden. Za současnou minimální úmrtností je podle odborníků hlavně očkování starších lidí a dalších rizikových skupin. Epidemická situace je ale dál vážná kvůli šíření nakažlivější mutace delta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.