Podléhala zdravotním problémům a stárnutí. Díky trenérovi se z ní stala fitness šedesátnice s ukázkovou postavou

Julia Olsonová
Julia Olsonová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2021

Někdy můžou být trápení a těžké životní chvíle cestou, která vede k něčemu dobrému. Pro čtyřiašedesátiletou Julii Olsonovou nebylo snadné překonat zdravotní problémy, které musela řešit, ale nakonec vše ustála. Zkušenosti ji posunuly dál a místo toho, aby se poddala přibývajícím letům, zaměřila se na svou životní transformaci. Dnes je z ní úspěšná fitness dáma, která nepřestává udivovat okolí.

Julia Olsonová z Georgie se musela vypořádat s diagnózou cukrovky 1. typu a zdravotní stav se u ní natolik zhoršil, že ve 34 letech podstoupila transplantaci ledviny a slinivky. Uběhlo mnoho let, než se zamyslela nad radikální změnou, a v roce 2019 zahájila nový režim. Začala s posilováním a myslela to opravdu vážně, protože si najala i osobního trenéra. Motivoval ji, aby se zúčastnila soutěže ve fitness. I když jí to zprvu připadalo jako hloupost, nakonec se vrhla do cvičení naplno a přizpůsobila tomu i svůj jídelníček, aby se dokázala zbavit přebytečného tělesného tuku. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

"Jsem tak šťastná, že jsem to zvládla, mám úžasný zážitek. Byl to můj trenér, kdo mi navrhl, abych se soutěže v bikinách zúčastnila. Myslela jsem si, že je to šílenost. Nevěřila jsem, že bych to dokázala, ještě k tomu v mém věku. Ale byl si mnou tak jistý a mě napadlo, proč vlastně ne. Chtěla jsem inspirovat ostatní ženy a ukázat jim, že stárnutím život nekončí a nikdy není pozdě začít něco dělat," cituje deník Daily Mail Julii Olsonovou.

Příprava na soutěž ale nebyla procházka růžovou zahradou. Vyžadovala trénink pět dní v týdnu, každodenní kardio cvičení a přísné hlídání jídelníčku. "Měla jsem dny, kdy jsem byla vážně vyčerpaná, ale šlo asi o 10 % veškerého času. Jinak jsem byla nadšená a šťastná," dodala sympatická »šedesátnice«, která dokázala mnohé inspirovat a ve svém věku se pyšní skvělou postavou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.