Podoba po otci je neuvěřitelná. Takhle dnes vypadá Artur Štaidl, kterému na dálku poslal vzkaz vdovec po Ivetě Bartošové

Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl
Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2021

Před pár dny oslavil významné jubileum, které může být pro mladého člověka životním milníkem. Artur Štaidl už není žádný chlapec, dávno dospěl a je z něj pětadvacetiletý muž. Prožívá štěstí po boku nové přítelkyně a zdá se, že se snaží jít dál a najít v životě směr, kterým se chce ubírat. Vdovec po jeho mamince Josef Rychtář (63) mu přes redakci ŽivotvČesku.cz poslal velmi upřímné přání. "Artur zůstal v tom životním »marastu« na všechno sám. Popřál bych mu tedy hlavně zdraví a úspěchy, to je důležité. Také aby byl šťastný v osobním životě, četl jsem, že má přítelkyni, tak aby měl plnohodnotný vztah, nezklamala ho a byla mu oporou," řekl.

Život se s ním příliš nemazlil. Artur Štaidl ztratil dvě nejmilovanější osoby – maminka a zpěvačka Iveta Bartošová (†48) zemřela v roce 2014 tragicky na vlakových kolejích v rodné Uhříněvsi a jeho otec Ladislav Štaidl (†75) podlehl komplikacím spojeným s covidem na začátku letošního roku. Přesto jejich syn musel překonat obrovskou ztrátu a pokusit se jít dál. V pondělí 11. října oslavil půlkulaté 25. narozeniny, k nimž mu popřál osudový muž zesnulé zpěvačky.

"Kromě zdraví bych mu samozřejmě popřál životní úspěchy, protože vím, že se mu úplně nedařilo v jeho projektech. Zkrachovala mu kapela a pak měl tuším nějakou půjčovnu dýmek. Jako mladý člověk zkouší různé podnikatelské záměry. Jeho maminka už tady není, oba nás opustila a tatínek mu bohužel také zemřel. Byl mu velkou oporou a Artur zůstal v tom životním »marastu« na všechno sám. Popřál bych mu tedy hlavně zdraví a úspěchy, to je důležité. Také aby byl šťastný v osobním životě, četl jsem, že má přítelkyni, tak aby měl plnohodnotný vztah, nezklamala ho a byla mu oporou," řekl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokud jde o podobnost s Ivetou Bartošovou, je podle jeho názoru Artur spíše po svém otci.

"Vůbec nechci, aby to vyznělo jakkoli krutě, ale myslím si, že z Ivetky nemá asi nic. Já jsem s ní samozřejmě žil a Artíka jsem poznal už jako mladého kluka. Teď nemluvím o podobě, ale podle mě má daleko více z táty, což není rozhodně nic špatného. Je svébytný, poměrně rychle dospěl a uvědomoval si určité hodnoty. Není to žádný pubertální kluk, musel se vyrovnat s několika životními ranami. A musím vyzdvihnout, že když jsme spolu byli v Uhříněvsi a studoval na gastronomické škole, uměl vařit, míchat koktejly a byl moc šikovný. V tomto ohledu vynikal a pamatuju si, že mu šla i hra na hudební nástroje, bicí nebo kytaru. Čili určitě nějaké hudební vlohy získal, ale spíše bych je směřoval na tatínka," dodal vdovec po zesnulé zpěvačce pro ŽivotvČesku.cz směrem k Arturovi, o kterého se v době, kdy žil se zpěvačkou, částečně staral.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.