Podoba po otci je neuvěřitelná. Takhle dnes vypadá Artur Štaidl, kterému na dálku poslal vzkaz vdovec po Ivetě Bartošové

Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl
Syn Ivety Bartošové Artur Štaidl
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2021

Před pár dny oslavil významné jubileum, které může být pro mladého člověka životním milníkem. Artur Štaidl už není žádný chlapec, dávno dospěl a je z něj pětadvacetiletý muž. Prožívá štěstí po boku nové přítelkyně a zdá se, že se snaží jít dál a najít v životě směr, kterým se chce ubírat. Vdovec po jeho mamince Josef Rychtář (63) mu přes redakci ŽivotvČesku.cz poslal velmi upřímné přání. "Artur zůstal v tom životním »marastu« na všechno sám. Popřál bych mu tedy hlavně zdraví a úspěchy, to je důležité. Také aby byl šťastný v osobním životě, četl jsem, že má přítelkyni, tak aby měl plnohodnotný vztah, nezklamala ho a byla mu oporou," řekl.

Život se s ním příliš nemazlil. Artur Štaidl ztratil dvě nejmilovanější osoby – maminka a zpěvačka Iveta Bartošová (†48) zemřela v roce 2014 tragicky na vlakových kolejích v rodné Uhříněvsi a jeho otec Ladislav Štaidl (†75) podlehl komplikacím spojeným s covidem na začátku letošního roku. Přesto jejich syn musel překonat obrovskou ztrátu a pokusit se jít dál. V pondělí 11. října oslavil půlkulaté 25. narozeniny, k nimž mu popřál osudový muž zesnulé zpěvačky.

"Kromě zdraví bych mu samozřejmě popřál životní úspěchy, protože vím, že se mu úplně nedařilo v jeho projektech. Zkrachovala mu kapela a pak měl tuším nějakou půjčovnu dýmek. Jako mladý člověk zkouší různé podnikatelské záměry. Jeho maminka už tady není, oba nás opustila a tatínek mu bohužel také zemřel. Byl mu velkou oporou a Artur zůstal v tom životním »marastu« na všechno sám. Popřál bych mu tedy hlavně zdraví a úspěchy, to je důležité. Také aby byl šťastný v osobním životě, četl jsem, že má přítelkyni, tak aby měl plnohodnotný vztah, nezklamala ho a byla mu oporou," řekl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokud jde o podobnost s Ivetou Bartošovou, je podle jeho názoru Artur spíše po svém otci.

"Vůbec nechci, aby to vyznělo jakkoli krutě, ale myslím si, že z Ivetky nemá asi nic. Já jsem s ní samozřejmě žil a Artíka jsem poznal už jako mladého kluka. Teď nemluvím o podobě, ale podle mě má daleko více z táty, což není rozhodně nic špatného. Je svébytný, poměrně rychle dospěl a uvědomoval si určité hodnoty. Není to žádný pubertální kluk, musel se vyrovnat s několika životními ranami. A musím vyzdvihnout, že když jsme spolu byli v Uhříněvsi a studoval na gastronomické škole, uměl vařit, míchat koktejly a byl moc šikovný. V tomto ohledu vynikal a pamatuju si, že mu šla i hra na hudební nástroje, bicí nebo kytaru. Čili určitě nějaké hudební vlohy získal, ale spíše bych je směřoval na tatínka," dodal vdovec po zesnulé zpěvačce pro ŽivotvČesku.cz směrem k Arturovi, o kterého se v době, kdy žil se zpěvačkou, částečně staral.

Je to více než šest let od úmrtí Ivety Bartošové (†48), která si vzala život skokem pod je...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu