Podvedená manželka oplácí nevěru. Výměna často ukazuje dominantní ženy a slabé muže, říká režisérka

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: Archiv TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2021

Když se mezi partnery objeví nevěra, tak je to vždy velký zásah do společného soužití a důvěry. A když druhý z partnerů začne nevěru oplácet, okamžitě hrozí rozpad rodiny. Navíc oplácením nevěry trpí často i děti. Právě takovou domácnost představila nejsledovanější česká komerční televize ve středu večer. "V českých domácnostech je poměrně dost dominantních žen. Ti chlapi mnohdy chtějí den přežít," uvedla pro ŽivotvČesku.cz režisérka Výměny manželek Jana Rezková (55).

Populární reality show z českých domácností opět donutila diváky k přemýšlení, co vše se v rodinách děje. Diváci se seznámili s rodinou z Kolína, kde žije Kristýna (29), Jirka (22) a Valerie (2).

Na druhé straně televizní obrazovka ukázala Báru (32) s Honzou (27), kteří se starají o pětiletého Damiána a ročního Sebastiana. Ti žijí v Týně nad Vltavou.

Ústředním motivem nejnovějšího dílu reality show bylo upřednostňování práce před časem stráveným s potomkem.

O zápletku bylo postaráno už ve chvíli, kdy Bára četla manuál a zjistila, že dvouletá Valerie často bývá u tety na hlídání. Situace se vyhrotila v momentě, kdy holčička kvůli odjezdu na hlídání plakala. Náhradní manželka rychle zjistila, že rodiče se své dceři moc nevěnují.

Nová paní domu se rozhodla, že se o dvouletou dívku začne pořádně starat a začne rozvíjet její dovednosti a vývoj. Proto vytáhla z šuplíku vodovky, které nebyly nikdy použité. V domácnosti našla pouze jednu dětskou knížku. Na závěr natáčení se rozhodla, že své »dočasné« dceři nakoupí pár drobností.

Ze slov Kristýny bylo evidentní, že doma velí ona a její partner má na starost péči o domácnost i dceru. "Já si myslím, že v českých domácnostech je poměrně dost dominantních žen. Ti chlapi mnohdy chtějí den přežít a mají v zádech energickou ženu," uvedla již dříve pro ŽivotvČesku.cz režisérka Výměny manželek Jana Rezková.

Kristýna zmínila i skutečnost, že mezi ní a Jiřím došlo ke vzájemné nevěře. Problémy ve vztahu byly jedním z motivů, proč partneři do natáčení šli.

"Na začátku jsem věřila, že nás ty páry používají jako manželskou poradnu. Mám pocit, že to nikdy není jen kvůli penězům, vždy je tam něco navíc. Dost často jsme používáni jako poslední záchrana před rozvodem. Výměna je pro mnoho lidí poslední možností, jak zachránit vztah," vysvětlila režisérka Výměny manželek Jana Rezková pro ŽivotvČesku.cz to, proč se značná část rodin do Výměny hlásí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.