Pohlreichův souboj restaurací: Hosté dostanou na stůl nekompletní pokrm. Video ukazuje zmatek v kuchyni

Autor: TV Nova | Souboj restaurací
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 3. 2023

Nová epizoda »Pohlreichova souboje restaurací« zavede diváky do prostředí podniků, které se soustředí na americkou kuchyni. Podívaná se proto bude točit především kolem grilu a mnoha druhů masa. Jak ukazuje video, ve vyhledávaném podniku může být občas pořádně rušno - dokonce tak moc, že kuchaři zapomenou na talíře dát všechny součásti pokrmu. Šéfkuchař Vratislav Oehm se ale i přes tento přešlap domnívá, že jeho restaurace si uspět v soutěži zaslouží. "Skvělá restaurace má určitě vynikající jídlo či vína, bezvadný personál, vymazlený interiér," popsal pro ŽivotvČesku.cz, jak má podle jeho názoru vypadat ideální podnik.

Ve čtvrtém díle Pohlreichova souboje restaurací, který TV Nova uvede ve středu, mistra kulinářského umění Zdeňka Pohlreicha diváci svým doporučením poslali za americkou kuchyní. Na masech na grilu je postavena celá národní kuchyně Spojených států amerických. V nové epizodě se spolu utkají poděbradská restaurace Obora a pražský Dock House. 

Americkou kuchyni Zdeněk Pohlreich miluje a nijak se tím netají. Mezi častá jídla v tomto kuchařském odvětví patří například pomalu pečená žebírka či šťavnatý hamburger. Proto se rozhodl fanouškům pořadu vyhovět a dva české »steakhousy« do Souboje vybrat. V prvním kole podstoupí oba podniky celkem tři zkoušky. Nejprve okusí zatěžkávací test, ve kterém musí obsloužit plnou hospodu v časovém limitu 120 minut od předkrmu až po dezert. Ve druhé zkoušce je navštíví tajný host a nakonec společně zabojují v Pohlreichově restauraci Next Door. 

Jaroslav Zatloukal, jenž vlastní Dock House, je názoru, že jeho podnik je nejlepší steaková restaurace ve střední Evropě. Pro hosty se svým týmem nachystal pořádnou porci Ameriky - předkrmy portobello se sýrovou espumou a kachní paštiku s pečeným čajem. K hlavnímu chodu pak připravil telecí steak a hovězí hamburger. Jako dezert si návštěvníci restaurace mohli vybrat buď čokoládový fondán, nebo šodó koblihu.

Během dne se však objeví určité problémy, na které později Zdeněk Pohlreich upozorní i šéfkuchaře. První chybou v zátěžovém testu je, že pár hostů dostane předkrm bez rajčatového džemu, jak ukáže také video. Další krizový okamžik v kuchyni nastane, když se spálí pět fondánů. Celkově ale Zdeněk Pohlreich Dock House hodnotí dobře, protože má podle něj skvělou energii.

"Skvělá restaurace má určitě vynikající jídlo či vína, bezvadný personál, vymazlený interiér. Ta výjimečná k tomu svým hostům ještě přidá vášeň. Něco, co není měřitelné, ale prostě si toho jako host všimnete a velmi pravděpodobně se díky tomu stanete v tom podniku štamgastem," uvedl pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař Vratislav Oehm na otázku, co dělá z restaurace opravdu výjimečný podnik.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.