Pohřeb Ladislava Potměšila: Přátelé řekli, proč se nemohli rozloučit s geniálním hercem

Herec Ladislav Potměšil
Herec Ladislav Potměšil
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2021

Nejbližší rodina a přátelé se v Praze na Vinohradech naposledy loučí s hercem Ladislavem Potměšilem, který ve věku 75 let podlehl zákeřné chorobě. Režisér a přítel rodiny Jaroslav Soukup (74) na poslední rozloučení nedorazil kvůli pracovním povinnostem. "Manžela to mrzí, ale na pohřeb přijet nemohl. Určitě bychom přišli, ale nejde to, manžel točí detektivku Policie Modrava. Točí se každý den až do října, je to nereálné," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Soukupova manželka Petra Martincová (52). Dát poslední sbohem nemohl ani herec Jaroslav Sypal (62), se kterým Potměšil hrál v komedii Byl jednou jeden polda.

Truchlící vdova Jaroslava Brousková (70) splnila manželovi poslední přání a pohřeb se koná v úzkém rodinném kruhu. Blesk.cz informoval, že smuteční akt probíhá v kapli na pražských Vinohradech. Představitel majora Maisnera ze zmíněné komedie o svérázném policistovi či otce Horáčka z Discopříběhu si vždy přál skromný pohřeb. Na poslední rozloučení nakonec nemohl přijet ani režisér Jaroslav Soukup (74), který se zesnulým hercem na kultovních filmech spolupracoval.

"Manžela to mrzí, ale na pohřeb přijet nemohl. Určitě bychom přišli, ale nejde to, manžel točí detektivku Policie Modrava a je to nereálné. Hrozně ho to mrzelo, to je to samé, jako když umřel Eda Pergner, to chtěl také přijet, ale také nemohl tehdy přijít, protože také zrovna natáčel. Modrava se točí každý den až do října, bohužel je to opravdu nyní nereálné," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz partnerka režiséra Jaroslava Soukupa Petra Martincová.

"Držíme jako rodina při sobě a jsem moc rád, že byl v posledních dnech právě rodinou obklopen. A zvláště chci ocenit úžasnou péči všech v nemocnici Motol a moc jim za to poděkovat," vyjádřil se v den úmrtí pro ŽivotvČesku.cz syn zesnulého herce Jan Potměšil.

Dát poslední sbohem by přišel dát kolegovi a kamarádovi i Jaroslav Sypal, se kterým Ladislav Potměšil strávil poměrně dost času na place při filmování komedie Byl jednou jeden polda. "Četl jsem, že jde o pohřeb jen pro nejbližší, takže se nikam nechystám," upřesnil krátce před samotným obřadem pro ŽivotvČesku.cz.

Mezi nejbližší kolegy, kteří se na Vinohrady naposledy s hercem přišli rozloučit, patří herec Ladislav Županič (77), moderátor Ota Jirák (72), herec Otakar Brousek (64), herec Dalimil Klapka (88), skladatel Zdeněk Barták (66).

Ladislav Potměšil zemřel 12. července po těžkém boji s rakovinou. Lékaři mu ji diagnostikovali v roce 2016. Když už se zdálo, že zlou nemoc překonal, tak se zákeřná choroba vrátila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.