Pohřeb Libuše Šafránkové obrazem: Byla takové světýlko v našich dnech, říkají fanoušci

Nextfoto
Lidé se přišli rozloučit s Libuší Šafránkovou
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 6. 2021

Byla to skvělá herečka, ale také dáma s velkým srdcem a obrovskou pokorou. Tak fanoušci vzpomínají na milovanou Popelku. Česká republika se loučí s herečkou Libuší Šafránkovou, která odešla ve věku 68 let. "Paní Šafránková byla takové světýlko, které mě umělo potěšit přes televizní obrazovku. Bylo mi někdy smutno, ale pak jsem si pustila filmy s ní a bylo hned líp," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Ludmila, která přijela dát herečce poslední sbohem z Benešova.

Poslední rozloučení s vynikající herečkou probíhá v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Kostel bude pro veřejnost otevřen do 14. hodiny. Pak se zavře a nachystá se smuteční akt pro nejužší rodinný okruh. Ti nejbližší se s milovanou Libuškou rozloučí v 16 hodin.

"Paní Šafránková byla takové světýlko, které mě umělo potěšit přes televizní obrazovku. Bylo mi někdy smutno, ale pak jsem si pustila filmy s ní a bylo hned líp," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Ludmila, která přijela vyjádřit poslední sbohem a položit květinu.

Fanoušci filmu a divadla ale o rodinný akt nepřijdou. Smuteční mši pro rodinu budou moci sledovat prostřednictvím velkoplošné obrazovky.

V kostele sv. Anežky České je již vystavena rakev s ostatky. Na rakvi je také položen růžový střevíček, který odkazuje na nezapomenutelnou roli v pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Rodina, přátelé i fanoušci české kinematografie se v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově loučí s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela ve věku 68 let. "Pořád nemohu úplně věřit tomu, že není mezi námi. Zaplaťpánbůh, že si ji můžeme pustit, kdykoliv se nám po ní zasteskne. Byla to dobrá duše," zavzpomínal na oblíbenou herečku pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Svěrák (85).

Mezi smutečními hosty je už také Pavel Trávníček, který v pohádce o Popelce hrál prince. "Libušku jsme měli moc rádi. Pavel s ní úzce spolupracoval a kamarádil se s ní, účast tedy bereme jako povinnost," řekla pro ŽivotvČesku.cz hercova manželka Monika.

"Libuška byla velmi milý člověk. Měla od pánaboha tolik nadání, že není snad metru ve filmu, kde by byla nepřirozená, nebo kde by něco řekla jinak, než měla. Pocházela ze Šlapanic a vyprávěla mi, že tam na kůru šlapala měchy varhanům… A něco z té vesnické holky v ní zůstalo. Ona byla pořád velice cudná, plachá, nevyhledávala veřejné setkávání s lidmi, aby před nimi vystupovala jako hvězda. Byla to sice hvězda, ale jakmile dohrála, tak vypnula světla a byla normální holka," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Svěrák, který se s Libuší Šafránkovou potkal na natáčení filmu Kolja či legendární komedie Vrchní, prchni!

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu