Policie pro ŽvČ: Obvinění v případu mrtvého kojence zatím nepadlo, čeká se na výsledky pitvy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 31. 5. 2020

Policie stále čeká na výsledky soudem nařízené pitvy čtyřměsíčního kojence z Mělnicka. Podle vyjádření policie pro Život v Česku tak zatím nemohlo padnout obvinění. Pátrání po čtyřměsíčním Tadeáškovi z Hořína na Mělnicku policisté po dni ukončili. Kojence bohužel nalezli bez známek života. Následně proběhly výslechy dvou lidí.

"Stále se čeká na soudní pitvu. Domnívám se, že dříve než v pondělí v případu změna nebude," řekla pro ŽvČ policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

Police zároveň neupřesnila, zda matka dítěte byla propuštěna na svobodu, nebo se nachází v cele předběžného zadržení. "Tyto informace nemohu potvrdit," dodala mluvčí.

Obvinění zatím nepadlo

Policisté smutnou zprávu oznámili v sobotu krátce po páté hodině odpoledne. „Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ uvedla pro ŽvČ v sobotu mluvčí středočeské policie Eva Hašlová.

Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde dítě mělo zmizet. Policie tak v sobotu krátce po 17 hodině ukončila pátrání.

Případ sledujeme a budeme aktualizovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.