Policie řeší »chytrý« podvod s cukrovím: Škoda je přes 70 tisíc, jsou nás stovky, říká poškozený David Ditrich

David Ditrich je jedním z poškozených.
David Ditrich je jedním z poškozených.
Foto: Archiv Davida Ditricha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2020

Podvod s prodejem vánočního cukroví v hodnotě přesahující 70 tisíc korun vyšetřuje pražská policie. Podvodník podle policistů nejméně desítkám lidí nedodal zaplacené cukroví. Poškozených lidí je ale ve skutečnosti více. Redakce ŽivotvČesku.cz získala svědectví jednoho z důvěřivců. "Poté, co jsem zaplatil zálohu, jsem byl ujištěn, že cukroví bude dodáno. Pak už se nikdo neozval," řekl pro ŽivotvČesku.cz David Ditrich, který naletěl neznámému pachateli.

Podvedení zákazníci si na webu Jiříkova kuchyně objednali cukroví, zaplatili jako zálohu polovinu z celkové částky, ale cukroví poté nedostali a prodejce s nimi přestal komunikovat. "Evidujeme nejméně 80 poškozených se škodou 40.000 korun," uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Mezi zákazníky, kteří přišli o peníze a zboží se nedočkali, je David Ditrich. Pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak se neznámý pachatel obohatil. "Pán, který s námi komunikoval, se jmenuje Michal Prudík, ale může jít o fiktivní jméno. Objednal jsem 2 kilogramy cukroví a poslal jsem zálohu 280 korun. Následně jsem se dotazoval, kdy bude zboží dodáno a bylo mi sděleno, že v průběhu prosince, konkrétně od 18. do 22. prosince bude zajištěn rozvoz. Pak už se ale pán neozval a přestal komunikovat. Na Facebooku jsem se připojil do skupiny »Jiříkova kuchyně podvod«, kde jsme s dalšími poškozenými lidmi začali počítat celkovou částku, o kterou jsme společně přišli, a ta je více než 70 tisíc korun. V kontaktu jsem i s policií," popsal pro ŽivotvČesku.cz poškozený David Ditrich, který byl poněkud zaskočený z toho, jakým »softikovaným« trikem dokázal někdo z tolika lidí vylákat peníze. Webové stránky se totiž tváří opravdu reálně.

Podle Facebookové stránky, na níž se teď podvedení zákazníci sdružují, může být poškozených až 200. Jak probíhala komunikace mezi poškozeným Davidem Ditrichem a podvodníkem, najdete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.