Policie se trefila do citlivého místa. Straší zaměstnance trestným činem, říká po razii majitel pražské restaurace

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Se souhlasem restaurace Šeberák / poskytnuto Jakubem Olbertem
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2021

V pražské restauraci Šeberák v Kunraticích dnes zasahovala policie, které došla s podnikem trpělivost. Opakované ignorování vládních opatření už začali řešit i kriminalisté, a to po dohodě se státním zástupcem, kdy zahájili řízení pro podezření z trestného činu úmyslné šíření nakažlivé lidské nemoci. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil majitel podniku Jakub Olbert, který nechce svůj boj vzdát. "Nemohu vyloučit, že budeme mít zítra otevřeno, budeme to dnes řešit," upřesnil.

Restaurace v pražských Kunraticích v první polovině listopadu měla otevřeno i přes vládní opatření. Majitel Jakub Olbert rozhodl, že je nebude respektovat a svůj podnik nechá otevřený. To se děje dodnes, i přes to, že platí přísnější opatření, aby epidemie začala brzdit.

"Dnes po 17. hodině policisté provedli v restauraci Šeberák kontrolu z důvodu, že byla otevřená. V restauraci se nacházelo 17 hostů a 5 osob, kteří byli zaměstnanci tohoto zařízení. Všechny osoby nesouhlasily s tím, že by se dopustily porušení vládních opatření, z toho důvodu byly nahlášeny příslušnému správnímu orgánu. V souvislosti s tím, že v restauraci dochází opakovaně k porušení platných opatření, po dohodě se státním zástupcem kriminalisté zahájili řízení pro podezření z trestného činu úmyslného šíření nakažlivé lidské nemoci. V této souvislosti při této kontrole policisté vyzvali osoby k podání vysvětlení, žádaná osoba nebyla omezena na osobní svobodě," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Majitel restaurace Jakub Olbert potvrdil, že policie v pátek v jeho podniku zasahovala, ale nevyloučil, že otevřeno bude dál.

"Ano, policie náš šetří pro podezření z úmyslného šíření nebezpečné lidské nemoci. Je to další krok v represích, překročení pravomocí policie a další ubírání našich svobod salámovou metodou," řekl majitel v současnosti asi nejznámejší restaurace v Česku, který nechce svůj podnik nechat zavřený.

"Musím se dohodnout se zaměstnanci, protože tento boj, který udělali, tak nás trefili do citlivého místa. Nejdříve to zkusili na mě, ale to se jim nepovedlo. Na naše hosty to taky nešlo. A teď straší naše zaměstnance trestným činem. My uděláme právní analýzu celé věci a se souhlasem zaměstnanců buď otevřeme, nebo neotevřeme. Nemohu vyloučit, jestli budeme mít zítra otevřeno, budeme to dnes řešit," dodal Jakub Olbert pro ŽivotvČesku.cz v reakci na policejní zákrok v jeho podniku.

Smutný osud potkal před sedmi lety zpěvačku Ivetu Bartošovou (†48), která zemřela na kolej...

Od 1. března je Česko sevřeno v přísných opatřeních. Přibližně tři měsíce jsou uzavřené restaurace a další služby. A současný vývoj epidemie na našem území stále není v hodnotách, kdy by se mohlo rozvolňovat. Podle bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (34) by mělo otevírání ekonomiky mít své priority. Pro ŽivotvČesku.cz nastínil, že třeba restaurace či hospody se podle něj znovuotevřou na přelomu dubna a května.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu