Politický komentátor Andor Šándor slovně zajel do Markéty Adamové Pekarové kvůli řešení energetické krize svetrem navíc

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2022

Komentář: Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (37) v nedělní Partii Terezie Tománkové národu sdělila, že si lidé mohou pomoci ohledně situace s nedostatkem energií například tím, že si vezmou další svetr. Zda si teď lidé mají nakupovat více svetrů do svých domácností, se redakce ŽivotvČesku.cz zeptala politického komentátora a bezpečnostního experta Andora Šándora (65), který se jen těžko dokázal smířit s tím, co šéfka TOP 09 dokázala lidem poradit.

Politička v rámci diskuze s vytápěním budov se ohlédla do časů minulých. Připomněla své studentské časy v zahraničí. "Když jsem byla jako studentka ve Velké Británii, tak si pamatuji, že teploty ve veřejných prostorách byly v zimě mnohem nižší. Bylo to standardní a lidé si nestěžovali... U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku, tedy zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr," uvedla Markéta Adamová Pekarová v televizním pořadu.

Ohledně »svetrování« v zimě se redakce dotázala politického komentátora a generála v záloze Andora Šándora, který nechtěl věřit vlastním uším, že vysoce postavený politik dává lidem rady typu, že se v 21. století budou před zimou chránit v domácnosti nošením několika svetrů.

"Jestli je výrok paní Pekarové výrazem toho, že vláda neví, jak řešit energetickou krizi, a to zejména ohledně dodávek plynu, pak je to mnohem více než něco, nad čím bychom se pousmáli, nebo dokonce mávli rukou. Zda opravdu nešikovný výrok odráží neschopnost vládní garnitury postarat se o lidi, tak je to velmi vážná věc. Mluvil jsem o tom několikrát, že je potřeba, abychom měli realistickou představu v rámci případného výpadku dodávek plynu z Ruska, jak je nahradit. To znamená, jakým způsobem, odkud a jak dodávky plynu do ČR dostat. Dělat si legraci z lidí, aby si oblékli o svetr navíc, mi přijde nedůstojné. Očekával bych to maximálně jako vtip mezi štamgasty v hospodě čtvrté cenové skupiny, nikoliv pak od předsedkyně Poslanecké sněmovny a ještě veřejně v televizi," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor směrem ke slovům předsedkyně Sněmovny na dotaz redakce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.