Poradce Petra Pavla použil 16 slov na přímý dotaz, zda lidé kolem generála stojí za dopisem s kulkou pro Moniku Babišovou

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2023

V současnosti se policie zabývá oznámením prezidentského kandidáta Andreje Babiše (68), který o víkendu sdělil, že obdržel dopis s ostrým nábojem adresovaný jeho manželce. Mělo jít o anonymní vzkaz plný urážek. Babišův protikandidát ve druhém kole prezidentských voleb Petr Pavel (61) odsuzuje projevy nenávisti a hrozby Babišovi a jeho rodině. Kampaň je ale podle něj vypjatá hlavně kvůli tomu, že Babiš straší voliče. Z vyjádření expremiéra to mohlo působit, že by za tím mohl stát někdo z podporovatelů generála, redakce ŽivotvČesku.cz v této souvislosti oslovila jeho poradce - mezinárodně uznávaného diplomata Petra Koláře (60). K věci sdělil pouze 16 slov.

Podle Andreje Babiše se atmosféra na sociálních sítích i ve společnosti vyostřuje a radikalizuje. V sobotu k věci popsal, s čím se potýká v rámci své kampaně. "Včera (v pátek) mě poprvé na výjezdu doprovodila moje žena Monika. Na vlastní kůži si v Jablonci zažila, jak nás dav urážel a málem umačkal. Není normální, že odpůrci narušují a rozbíjejí mítinky, uvedl.

"Není normální, že se nás občané bojí podpořit, protože pak čelí sprostým nadávkám a vyhrožování. Moji podporovatelé a voliči nic takového nedělají," sdělil dále.

Redakce ŽivotvČesku.cz v rámci nepřímého naznačení Babiše, že by za tím mohl stát někdo z příznivců Petra Pavla, oslovila jeho poradce Petra Koláře, který v minulosti působil jako velvyslanec ve Švédsku, Rusku, Irsku a USA. Na přímý dotaz, zda takovou věc odmítá, zaujal jednoznačný postoj.

"Naprosto kategoricky. Tyto mafiánské metody jsou nám - lidem, kteří podporují Petra Pavla - absolutně cizí. Nejsme Palermo," zcela nekompromisně uvedl na dotaz pro ŽivotvČesku.cz.

Babiš už v minulosti, když byl premiérem, čelil výhrůžkám. V únoru 2021 v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News řekl, že ho policie v lednu informovala, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům a zadržela podezřelého. Podezřelý muž byl zatčen ve Španělsku a policie ho obvinila za vydírání. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.