Poslední óda na Lentilky: Oblíbené barevné bonbonky už se v Česku nebudou vyrábět

Lentilky už se nebudou vyrábět v Česku.
Lentilky už se nebudou vyrábět v Česku.
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Kdo by alespoň jednou neochutnal tradiční bonbony ve tvaru peciček s barevnou »skořápkou«, po jejímž rozkousnutí se dostane k chutné čokoládě. Oblíbená cukrovinka ale mění svůj směr výroby. V českém závodě už se nebude vyrábět.

Lentilky se vyráběly už od roku 1907 v holešovském závodě SFINX ve Zlínském kraji a staly se součástí dětství mnoha generací po sobě. Za vznikem továrny a velkovýroby cukrovinek stojí bratři Philip a Rudolf Kneislovi, kteří na samém začátku zaměstnávali kolem 20 pracovníků, dnes se číslo pohybuje kolem 400. Na jaře roku 2021 se přesune výroba pestrobarevných bonbonů do německého Hamburku a mezi hlavní důvody, kterých je hned několik, patří například náročná technologie výroby nových papírových obalů a změny v receptuře, která se musí přiblížit obdobnému produktu Smarties.

"Mezi Smarties a Lentilkami sjednocujeme recepturu – bude v nich více čokolády a méně cukru, podle výsledků spotřebitelských testů, které nám takto vyšly," uvedl Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti společnosti Nestlé, pro Radiožurnál a vysvětlil důvod, proč se tradiční cukrovinka stahuje z původního českého závodu.

Cena Čechům dobře známých Lentilek by se však s přesunem výroby do Německa neměla nějak změnit. A podle všeho je toto řešení uspokojením spotřebitelských nároků, které společnost Nestlé zřejmě vyslyšela, a chce se jimi řídit. Jak se říká: Náš zákazník, náš pán.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.