Poslední rozhovor s Prymulou než ho nafotili v restauraci: Je nutné zůstat doma, tvrdil

Roman Prymula - bývalý ministr zdravotnictví
Roman Prymula – bývalý ministr zdravotnictví
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) naší redakci poskytl ve čtvrtek v 19 hodin večer rozhovor, ve kterém znovu apeloval na to, aby lidé zůstávali doma. Pokud lidé nebudou dodržovat nařízení a dělat tajné akce, nebude to dobré, sdělil ministr pro ŽivotvČesku.cz. V pátek ráno pak deník Blesk přinesl fotky, které ukazují, že ministr se objevil v restauraci na Vyšehradě.

Ve čtvrtek večer jsme ministra Romana Prymulu kontaktovali, abychom se zeptali na poslední vývoj kolem epidemie koronaviru. Ptali jsme se ho, jaký názor má na předpovědi biologa Jaroslava Flegra.

"On stále nebere v potaz, že by ta opatření měla začít platit. Druhá věc je, že pro mě je neuvěřitelné, že je tu pořád velké procento lidí, kteří nařízení nerespektují. Pokud by se nic nedělo, tak ty jeho predikce se mohou blížit realitě. Ale ta omezení už tady jsou a lidé se začínají méně stýkat. Takže by to nemělo jít do takových toček, to je nepředstavitelné. Počty úmrtí vysoké jsou, protože je to v rizikových skupinách. Tam k počtu navýšení úmrtí ještě dojde. Ale jestli se dostaneme k číslu 250, to si nejsem jistý," uvedl ministr zdravotnictví.

V další části rozhovoru pak Prymula apeloval na veřejnost, že je nutné pravidla dodržovat a nedělat tajné akce. Není na pořadu dne, aby ministerstvo a vláda připravila další restrikce. Důležité je, aby lidi začali nařízení respektovat.

"Těch dalších možných opatření už není mnoho. Důležité je, aby ta opatření lidé dodržovali. Aby hlavně zůstali doma. Ale jestli se lidé budou doma tajně stýkat, dělat doma různé akce, tak je jasné, že žádné opatření nepomůže. Takže kdybychom pak zavřeli úplně všechno včetně průmyslu, tak je možné, že to stejně nebude fungovat, pokud se lidé budou tajně stýkat doma," uvedl ve čtvrtek v 19:50 hodin Prymula pro ŽivotvČesku.cz.

K situaci se vyjádřila i opozice, která žádá odstoupení ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.