Poslední vzkaz pro Haničku. Dojemné vyznání plné lásky od Štěfana Margity pro zesnulou osudovou ženu

Štefan Margita s manželkou Hanou Zagorovou
Štefan Margita s manželkou Hanou Zagorovou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2022

Česko se ponořilo do smutku. Po vleklé nemoci v pátek zemřela ve věku 75 let zpěvačka Hana Zagorová. Problémy ji trápily od roku 2020, kdy prodělala těžký průběh onemocnění covid-19, s nímž musela být hospitalizována. Několikrát se od té doby chtěla vrátit na pódia, ale nikdy se už nedokázala zcela zotavit. Její životní partner Štefan Margita (66) se jen těžko vyrovnává se smutnou zprávou, na svém Facebooku pro milovanou ženu zanechal dojemný poslední vzkaz.

Oblíbená zpěvačka zkolabovala už v roce 2020, kdy byla s onemocněním covid-19 převezena do nemocnice. Zákeřný virus navíc zhoršil její dosavadní onemocnění krve, se kterým se potýkala už od mládí, a dokonce kvůli němu musela pravidelně docházet na transfuze.

V říjnu 2021 upadla zpěvačka v důsledku postcovidového syndromu doma do bezvědomí a pomoc jí musel zajistit manžel Štefan Margita, který na dálku zalarmoval policii, aby do jejich bytu i s přivolanou záchrankou vtrhla.

Mnohonásobná držitelka Zlatého slavíka poté strávila v nemocnici dva týdny. Po návratu už se téměř přestala objevovat na veřejnosti. Ke zdravotním problémům se nakonec přidala i těžká osteoporóza, která zapříčiňuje lámání kostí.

Bohužel ani po několikaměsíčním odpočinku se už Hana Zagorová na jeviště znovu nevrátila. "Moji nejmilejší, bolavá záda v důsledku prasklých obratlů mě stále velmi omezují a musím bohužel respektovat doporučení lékařů a odložit návrat na pódia," informovala zpěvačka na sociální síti o svém trápení.

Jak moc byl ale její stav vážný, mnozí vůbec nevěděli. Odchod legendy je tak pro celý showbyznys smutnou událostí a obrovským šokem.

Štefan Margita zanechal své osudové ženě na Facebooku vzkaz, ve kterém zpěvačce děkuje za vše, co s ní mohl prožít. "Hani, lásko moje jediná. Děkuju ti za třicet krásných zamilovaných let! Na dnešní 11. hodinu už však nikdy nezapomenu. Strach, úplná beznaděj, že jsem tě navždy ztratil, a že už nejsi a nebudeš. Návrat do prázdného bytu mě drásá. Koukám na tvé věci a každý krok mi tě tu připomíná. Miluju tě a navždy budu! Tvůj Štefan," uvedl Štefan Margita.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.