Posměváčci jí dali přezdívku »Velryba«. Žena shodila úctyhodných 76 kilogramů a všem vzala dech

Casey Canadyová bývala obézní
Casey Canadyová bývala obézní
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2021

Nadměrné kilogramy dokážou působit negativně nejen na lidskou psychiku, ale i zdraví. Casey Canadayová (25) začala mít špatné stravovací návyky už jako dítě, kdy se přejídala. Jak negativní, tak i pozitivní emoce pro ni byly spouštěčem pro konzumaci jídla – převážně toho vysoce kalorického. Jako dvanáctiletá dívka měla s váhou vážné problémy a později přišly také zdravotní komplikace. Život pro ni připravil zkoušku, ve které musela uspět, jinak riskovala to nejdůležitější.

Rodačka z Iowy měla kladný vztah k jídlu už v dětství, kdy se stalo středobodem každodenního života. Její matka Monica Yoriová (55) nebyla tradiční ženou v domácnosti, která by se věnovala pravidelnému vaření. I proto si Casey navykla na velké množství jídla do ruky a konzumaci oblíbených koblih ke snídani. V 11 letech byla běžnou součástí jejího jídelníčku hromada sladkostí, brambůrky nebo mexické tacos. O rok později už měla velikost 56 a váha ukazovala 171 kilogramů, jak uvedl Daily Mail.

Děti ve škole se jí posmívaly a šikanovaly ji. Dostala přezdívku »Velryba«, ale více ji rozrušovaly komentáře, že je na svou velikost hezká. Lékaři u ní časem diagnostikovali syndrom polycystických vaječníku (PCOS), kteréý může zapříčinit nekontrolovaný nárůst hmotnosti. Životní rozhodnutí dosáhnout radikální změny, nadešlo až v lednu 2020, kdy byla nucená při čtyřhodinovém letu do Mexika vydržet být zaškrcená bezpečnostním pásem v letadle. V červenci téhož roku měla dole díky dietě a cvičení 27 kilogramů, ale nakonec podstoupila operaci žaludku, při níž byla jeho původní velikost zmenšena na velikost vejce.

Zveřejnil(a) Casey Canaday dne Neděle 14. února 2021

"Věřím, že můj život byl zaměřený vždy na jídlo – ať už šlo o to něco zvládnout nebo se zbavit nudy – jídlo bylo vždycky moje první volba," řekla Casey Canadayová, které se nakonec díky kombinaci diety, cvičení a následného nastavení nového životního stylu po operaci žaludku podařilo zhubnout úctyhodných 76 kilogramů.

Američanka dostává mnoho pozitivních ohlasů, kdy lidé nešetří chválou. 25letá mladá žena pomohla nejen svému zdravotnímu stavu, ale cítí se konečně šťastná, plná energie a sebevědomá. Z Casey se stal jiný člověk, který dostal šanci na nový život, tentokrát nastavený ve správném směru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.