Před příchodem tropů dorazí silné bouřky. Doprovodí je krupobití, přívalový déšť a vítr, varuje meteoroložka Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 8. 2022

V následujících pracovních dnech zasáhne Českou republiku vlna veder, kdy teploty budou šplhat i vysoko nad 30 stupňů Celsia. Ještě v pondělí se ale dá očekávat příchod bouřek, které mohou být i velmi silné. "Už večer bude docházet na většině území k ustávání srážek a bouřek a oblačnost se bude protrhávat," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V pondělí odpoledne se mohou podle meteoroložky Dagmar Honsové ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Hrozí zejména v Čechách. Srážek ale bude hned ve večerních hodinách ubývat a v následujících pracovních dnech budou teploty tropické až super tropické s minimální šancí na déšť.

"Ráno se ojediněle tvořily mlhy a to zejména v Moravskoslezském kraji. Jinak převládala jen malá oblačnost. Už během dopoledni ji ale začalo přibývat a odpoledne bude oblačno až polojasno a na většině území očekáváme déšť, přeháňky a také bouřky," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Bouřky mohou být ojediněle i silné a to zejména v Čechách. Budou doprovázené zesílením větru v nárazech na 70 km/h, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 mm a menšími kroupami. Odpolední pocitové teploty budou vyšší než na teploměru - pohybovat se budou od 28 až 32 °C, zvyšovat je bude vlhkost vzduchu.

Už večer bude docházet na většině území k ustávání srážek a bouřek a oblačnost se bude protrhávat. Zpočátku noci se mohou ojediněle vyskytovat přeháňky nebo i bouřky, ale ve druhé polovině noci už bude převládat jen malá oblačnost - jasno až polojasno. Po ránu se mohou opět ojediněle tvořit mlhy. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat 18 do 14 °C.

"V úterý bude o poznání méně srážek i bouřek v porovnání s pondělním dnem. Počasí u nás se dostane pod vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu. Bude jasno až polojasno, během odpoledních hodin bude na severovýchodě území až oblačno a tam místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Na zbytku území by se teploty měly přeháňky vyskytovat pouze ojediněle. Odpolední pocitové teploty budou od 29 až 33 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.