Předpověď na květen: Počasí bude aprílové, říká meteoroložka. Prozradila, kdy se dočkáme až 26 °C

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Květen je měsícem, kdy slunce stoupá vysoko nad obzor a teploty šplhají přes 20 stupňů Celsia. Je ale známou pravdou, že počasí nebývá v květnu stálé, naopak se vyznačuje vysokou proměnlivostí. "Otužilci budou vytahovat plavky až v závěru května, do té doby bude počasí připomínat spíše dubnový apríl," nastínila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, jak to bude s počasím v dalším měsíci.

"Filipo-Jakubská noc (30. dubna) bude zpočátku oblačná až polojasná, po půlnoci bude od jihu docházet k přibývání oblačnost s deštěm a postupně očekáváme déšť na většině území, s výjimkou severozápadu území. Nicméně bude relativně teplo – ranní minima budou klesat k 8 až 4 °C, na jihovýchodě bude 10 °C. Pro polibek pod rozkvetlým stromem to bude vypadat spíše až v odpoledních hodinách, to budou srážky přechodně ustávat. Neděle komplet proprší – srážky budou místy vydatné. Otužilci budou vytahovat plavky až v závěru května, do té doby bude počasí připomínat spíše dubnový apríl," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a představila počasí pro celý květen:

Období 1-10.5. Zpočátku období velká oblačnost – oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Postupně oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 8 až 2 °C, při vyjasnění až -2 °C a zpočátku období ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty zpočátku období 12 až 18 °C, přechodně při zmenšené oblačnosti až kolem 20 °C.

Období 11.-20.5. V první polovině období oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Ve druhé polovině období polojasno, a srážky jen ojediněle. Ranní teploty 10 až 4 °C. Denní teploty zpočátku období 14 až 19 °C, postupně 18 až 23 °C.

První květnový víkend přinese zlom v počasí. Ještě v sobotu budou poměrně příjemné teploty lákající k pobytu v přírodě, neděle ale bude už deštivá. "Příjemné teploty budou o víkendu ukončeny studeným severním prouděním," předpověděla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Počasí v posledních týdnech přineslo rapidní změny teplot a na některých místech Česka dok...

Období 21.-31.5. Zpočátku období převážně polojasno, postupně přibývání oblačnosti, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 13 až 7°C. Denní teploty 20 až 26 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.