Předpověď počasí na celý týden: Česko budou bičovat bouřky, nesnesitelná vedra zkrotí až víkendový pokles teplot

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 6. 2022

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které budou následovat. Společně s vysokými teplotami se o slovo ale přihlásí také bouřky, které nás budou provázet celým týdnem včetně soboty a neděle. "Pokles teplot vzduchu přinese víkend," nastínila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ještě pondělní den se většinou ponese v duchu pouze tropických teplot, už k večeru lze ale očekávat příchod bouřek, které mohou být ojediněle i silné a doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy - jako například krupobití či silný vítr.

"Zpočátku dne bude jasno až polojasno, během odpoledne a večera na západě území přibývání oblačnosti a tam večer místy přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Teploty budou vysoko mezi 31 až 35 °C, teplotní rekord z pražského Klementina je pro 27. 6. až na 37,2 °C z roku 1935," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, která přiblížila, jaké počasí bude po zbytek týdne.

V úterý bude oblačno až polojasno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, během odpoledne přibývání oblačnosti od jihozápadu a postupně od jihozápadu déšť a místy velmi silné bouřky. Teploty budou mezi 23 až 27 °C, na východě území až kolem 30 °C.

"Retenční kapacita půdy je zejména ve Středočeském kraji a v jižních Čechách nízká kvůli předchozím dešťům. Vzhledem k vydatným srážkám v bouřkách může docházet k vzestupům hladin menších toků," upozornila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, proč konkrétně při bouřkách s přívalovým deštěm budou hrozit povodně.

Ve středu bude oblačno až zataženo, zpočátku dne na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Postupně od západu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Večer další přibývání oblačnosti a místy velmi silné bouřky a déšť. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, na východě až 34 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 29 až 33 °C.

Pokles teplot vzduchu přinese víkend. Zejména v sobotu bude oblačnosti i srážek více, místy i bouřky. V sobotu bude oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 21 až 25 °C, na východě 27 °C. V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 22 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.