Předpověď počasí: V pracovním týdnu teploty dosáhnou až k 35 °C, pak nastane zásadní zlom

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 8. 2022

Do Česka se vrací tropické teploty. Před čtvrtečním přechodem studené fronty budou nejvyšší odpolední teploty stoupat až k super tropickým hodnotám – bude až 35 °C. Ochlazení přinese až víkend. Hlavní roli ale bude hrát takzvaná pocitová teplota, kterou bude zvyšovat vlhkost vzduchu, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Ještě v pondělí během odpoledne je potřeba počítat místy s deštěm nebo přeháňkami a bouřkami – počasí v ČR bude pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu. "V pondělí se budou po ránu ojediněle tvořit mlhy. Jinak bude ráno a dopoledne převládat polojasno. Postupně bude docházet k přibývání oblačnosti - odpoledne bude oblačné až polojasné, místy přeháňky, déšť nebo bouřky. Odpolední pocitové teploty budou vyšší než na teploměru - pohybovat se budou od 26 až 31 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

"Od úterý počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu, ale jen slunečno nevydrží dlouho - ve čtvrtek počasí v ČR začne ovlivňovat studená fronta. Před ní budou nejvyšší odpolední teploty stoupat vysoko přes 30 °C," přiblížila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V úterý bude jasno až polojasno, zejména na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Ve středu si počasí připraví jasno až polojasno. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 30 až 34 °C.

Ve čtvrtek se lze připravit na jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 31 až 35 °C.

"V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 22 až 26 °C, na východě území až 30 °C. V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v neděli se dá očekávat polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.