Dům Petra Koláře je už 8 měsíců na prodej, za tu dobu ho zpěvák zlevnil o více než 5 milionů. Známý prodejce realit uvedl, jak je to s nemovitostí aktuálně

Dům Petra Koláře
Dům Petra Koláře
Foto: Se svolením Nextreality
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2022

Dům zpěváka Petra Koláře (54) na kraji pražské Uhříněvsi je již osm měsíců na prodej. Za tu dobu zpěvák nemovitost několikrát zlevnil. Aktuální suma za skvost v pražské Uhříněvsi je 24 800 000 korun. Suma spadla z bezmála 30 milionů korun. Podle redakcí osloveného špičkového prodejce nemovitostí Dušana Měchury, který se profiluje prodejem nemovitostí pro náročné klienty, je v současnosti i oproti situaci na trhu poměrně velké množství zájemců o luxusní objekt. "Zaznamenáváme poměrně významné množství klientů, dva z nich se aktuálně rozhodují o koupi," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dušan Měchura s tím, že více informací s ohledem na klienta není možné poskytnout.

Petr Kolář již dříve informaci o prodeji domu potvrdil. Nové snímky domu, které se na portálu Sreality objevily, a snížení ceny podle makléře Dušana Měchury pomohly a o nemovitost se zajímá několik kupců.

"Osobně dům vnímám jako jeden z nejhezčích v okolí. Je to precizní stavba na velmi žádaném místě, kde je příroda za rohem a přitom velmi dobré spojení do centra Prahy," vyzdvihl zkušený makléř Dušan Měchura ze společnosti Nextreality s tím, že vše nasvědčuje tomu, že dům bude mít brzy nového majitele.

Za tím, proč dům ještě není prodaný, je současná ekonomická situace nejen v ČR. Průměrná úroková sazba hypoték počátkem srpna činila 6,28 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,04 procentního bodu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

"Toto mírné zvýšení je způsobeno pozdější reakcí jedné z bank na červnové zvýšení sazeb ze strany České národní banky. Nyní se dá tedy očekávat stagnace úrokových sazeb, kterou jsme předpovídali. Tu mohou vychýlit směrem dolů snad jen akční nabídky jednotlivých bank. Nicméně stagnace nemusí vydržet příliš dlouho, protože i odpůrce předchozího zvyšování základních sazeb, kterým je guvernér ČNB Aleš Michl, připustil jejich další možné zvýšení," uvedl hypoteční analytik Fincentrum & Swiss Life Select Jiří Sýkora.

Interpret hitů jako »Ještě že tě, lásko, mám« nebo »Navzdory hříchům« Petr Kolář nicméně už z původní ceny zlevnil přes pět milionů korun, aktuálně za dům požaduje 24 800 000. K prvnímu zlevnění z původní ceny 29 950 000 korun došlo začátkem března.

Nemovitost je podle makléře zajímavá nejen tím, že v ní žije slavný zpěvák, ale i prostorem a dispozicemi. "Dům o celkové užitné ploše 253 m2 je rozdělený do dvou pater. V přízemí je moderní kuchyň s jídelnou, která díky otevřenému konceptu přirozeně přechází do obývacího pokoje. Přechod je řešen zábradlím a krbem, a tak si jako rodina jste stále nablízku. Skrze francouzské dveře se dostanete na zastřešenou pergolu, kterou lze využívat i během chladnějších období jako zimní zahradu. Z té se pak snadno dostanete na zahradu, jejíž dominantou je krytý bazén," uvádí inzerát na portálu s realitami.

"V přízemí se skrývají další dvě důležité místnosti - pracovna a hudební zkušebna, kterou lze snadno přetvořit dle vlastních potřeb, například buď v kreativní či podcastové studio, nebo posilovnu. Zkušebna má vlastní WC, není třeba chodit přes celý byt do koupelny, kde je sprchový kout, umyvadlo a další toaleta. Vedle koupelny se po schodech dostanete do horního patra, kde najdete ložnici pro dospělé s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu. Dále zde najdete dětský pokoj a ložnici pro hosty. Dům má k dispozici garáž pro jedno auto, která má dostatek místa i pro kola," je dále uvedeno v inzerátu v souvislosti s prodejem domu, který byl zkolaudován v roce 2007.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.