Přehled počasí na celý týden: Bude to napínavé, zima to ale nakonec vzdá a na Štědrý den nadělí zásadní změnu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 12. 2021

Vánoční počasí zůstává napínavé až do poslední chvíle, ale už teď je jasné, že studené severní proudění nejspíše na Štědrý den vystřídá teplejší vzduch od jihozápadu. "Zatímco počátek týdne bude ve znamení návratu zimy, na Štědrý den by se mělo začít oteplovat a srážky sněhové se začnou v Čechách měnit na déšť, místy i mrznoucí," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Zimní počasí to tedy vzdá hned na svém začátku astronomické zimy, která letos startuje v úterý 21. prosince. Konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz vypracovala kompletní přehled počasí až do konce týdne. A většinu bude nejvíce zajímat, jak bude zejména na Štědrý den.

V úterý bude oblačno, během dne místy až polojasno, zejména na horách místy sněžení, jinak pouze ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -2 až -6 °C. Denní teploty se zastaví mezi -3 až 1 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno. Ranní teploty budou klesat až na -4 až -8 °C, ojediněle na -10 °C. Denní teploty se budou opět pohybovat mezi -2 až 2 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, na jihozápadě území až zataženo a tam místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat až na -4 až -8 °C. Denní teploty mezi -2 až 2 °C.

"Na Štědrý den, tedy v pátek, bude zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, v Čechách pod 600 m déšť, ojediněle i mrznoucí. Ranní teploty budou klesat až na 0 až -4 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že pro víkendové dny se charakter počasí významně měnit nebude.

V sobotu bude zataženo až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky nebo sněžení, pod 800 m déšť, ojediněle i mrznoucí. Ranní teploty budou klesat až na 1 až -3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

V neděli bude oblačno, ojediněle sněhové přeháňky nebo sněžení, pod 800 m déšť. Ranní teploty budou klesat až na 3 až -1 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.