Přehled počasí na celý týden: V Krkonoších bude chvíli padat sníh, pak Česko zasáhne teplotní šok. Znovu udeří vysoké teploty, budou atakovat 30 °C

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 5. 2022

Teplotní rokenrol pokračuje dál. "Po studeném víkendu, který zpravidla nepustí odpolední teploty přes 18 °C, kdy na vrcholcích Krkonoš budou padat i sněhové vločky a v neděli po ránu se budou místy tvořit přízemní mrazíky, bude relativně chladný i počátek příštího pracovního týdne. Poté Česko ale opět čeká další teplotní skok, kdy rtuť teploměru půjde raketově nahoru, a to od středy, na konci příštího pracovního týdne pak bude atakovat až 30 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a vypracovala předpověď na celý následující týden.

"V pondělí bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 7 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty 15 až 19 °C," přiblížila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak začne první den posledního květnového týdne.

úterý lze počítat s oblačnem až polojasnem, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Ve středu se dostaví oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Přesně před třemi měsíci zahájilo Rusko vojenskou invazi na Ukrajinu, kterou označuje za speciální vojenskou operaci. Západní svět ale vnímá situaci jako válku a Ukrajince podporuje především dodávkami zbraní. Přestože se hlavně v prvním měsíci konfliktu objevily informace o zmařených atentátech na Volodymyra Zelenského (44) a opakovaně se psalo o možném nahrazení Vladimira Putina (69), oba jsou stále ve svých funkcích. A podle vyjádření bezpečnostního experta Andora Šándora pro ŽivotvČesku.cz se na tom nic nebude měnit.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

"V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 25 až 29 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která počasí v ČR začne ovlivň...

Každý člověk má svůj vyměřený čas a jednoho dne se ocitne před cílovou páskou na své životní trati. Smrt je přirozenou součástí lidského bytí a u mnohých vyvolává jen samotná fantazie, jaké to bude, až se jí podívá do očí, nepříjemné pocity. Možná vůbec nejčastější otázkou v souvislosti s odchodem do neznáma je, zda jde o bolestivý proces. Více světla do temného tématu vnesla na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz uznávaná psycholožka Radana Rovena Štěpánková. "Smrt sama o sobě nebolí. A není pravda, že se jí bojí každý," přiblížila v úvodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu