Přemek Forejt zavzpomínal na gastronomickou show. Je to soutěž, která lidem mění životy, říká

Kuchař Přemek Forejt
Kuchař Přemek Forejt
Foto: Se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2021

Není to zas tak dlouho, co 4. ročník oblíbené kulinářské televizní show vysílané na nejúspěšnější komerční stanici došel do svého finále. Soutěž přinesla divákům nejen zábavu, spoustu humorných a emotivních okamžiků, ale také narodila nové osobnosti, které získaly možnost uchytit se v české gastronomii. Na soutěž zavzpomínal charismatický porotce Přemek Forejt (33), pro kterého to byla jedna ze životních kapitol. "Je to soutěž plná emocí a lidem to, ať chtějí, nebo ne, mění životy," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Na začátku listopadu proběhlo velké finále gastronomické show, kdy ve čtvrté řadě soutěže zvítězil sympatický kuchař Roman Staša, který se díky tomu profesionálně věnuje vaření a od 5. února ho televizní diváci budou moci vídat v populárním ranním pořadu.

Mezi výraznou trojicí porotců a hvězdných šéfkuchařů byl také Přemek Forejt, který patřil k nejoblíbenějším tvářím pořadu. Dokázal být přísný, uměl projevit pochopení a především svůj gastronomický um a bohaté zkušenosti.

"Mám to strašně rád. Moc mě to baví, celkově i sledovat cesty těch lidí, jak se posouvají a všechno zvládají. Za mě je to skvělá práce, která mě skutečně baví a naplňuje," řekl Přemek Forejt pro ŽivotvČesku.cz.

Role porotce však mnohdy nebyla vůbec lehká a napětí se dalo v mnoha vyhrocených situacích přímo krájet.

"Vždycky jsme se s klukama snažili si držet odstup od soutěžících tak, abychom byli spravedliví. Člověk si musí uvědomit, že »porotcuje« a všechny musí měřit stejným metrem a opravdu zůstat spravedlivý. Mě to vlastně hrozně bavilo, to břemeno jsem přijal. Líbilo se mi to," popsal účast v soutěži známý šéfkuchař, který je provozním restaurace Entrée a zkušenosti s »porotcováním« má ze dvou ročníků oblíbené televizní show.

"Člověk si musí držet profesionální odstup, tak to je. Je to pořad plný emocí a lidem to, ať chtějí, nebo ne, mění životy. Spousta soutěžících opustila svoji původní práci a začala vařit a posouvat se v tomto oboru dál," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz slavný porotce, který se učil od největších šéfkuchařů v zahraničí.

Pořad nabízí možnost zviditelnit se, ale udržet se v gastronomickém průmyslu není rozhodně snadná věc. "Udržet si pozici na trhu je složité, obzvlášť v téhle době. My se nemůžeme dočkat, až znovu otevřeme pro lidi. V České republice je spousta skvělých restaurací a každá vaří něco jiného – lidi si vždycky najdou to, na co mají chuť. Chodí po různých restauracích, což si myslím, že je správné a zdravé," řekl Přemek Forejt pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sám by se do soutěže asi nepřihlásil.

"V tuhle dobu bych do MasterChefa asi nešel, ale kdybych byl mladší, tak ano. Já už jsem si nějakou svou cestou prošel. Mnoha soutěžícím to hezky otevřelo dveře. Je to dobrý způsob, jak o sobě dát vědět. Jen člověk nesmí usnout na vavřínech a pořád se tomu věnovat. Stále jsou to amatéři, kteří jsou velice šikovní, ale mají se co naučit. Nesmí žít v domnění, že když zvládli soutěž, zvládnou všechno. Musí na sobě pracovat a posouvat se dál. Naprosto u všeho je zásadní pokora," dodal Přemek Forejt pro ŽivotvČesku.cz.


O soutěži MasterChef:

  • První epizoda prvního ročníku soutěže byla odvysílána na TV Nova 7. října 2015.
  • Po trojici porotců – Marku Raditschovi, Marku Fichtnerovi a Miroslavu Kalinovi převzali pomyslné žezlo Radek Kašpárek, Přemek Forejt a Jan Punčochář. Všichni ze jmenovaných porotců patří mezi gastronomické špičky.
  • Pořad vznikl na základě britské verze MasterChef.
  • Soutěž se dočkala zatím celkem 4 řad a 104 dílů.
  • V televizní show zvítězili tři muži – Roman Kotlář (1. řada), Jiří Halamka (2. řada), Roman Staša (4. řada) a jedna zástupkyně něžného pohlaví - Kristína Nemčková ve 3. řadě.
  • Během vysílání 4. ročníku bylo zároveň zahájeno přihlašování do připravovaného 5. ročníku, který je plánován na letošní rok 2021.

Finále soutěže MasterChef Česko už se blíží mílovými kroky a zbývá jen hrstka soutěžících,...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu