Přes den nejedla a v noci se přejídala. Mladá maminka radikálně změnila životní styl a má postavu snů

Tempany Broadbentová
Tempany Broadbentová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2021

Těhotenství a období po přivedení dítěte na svět není pro mnoho žen zrovna procházka růžovým sadem, obzvláště za předpokladu, že jsou na miminko samy. Mladá maminka Tempany Broadbentová (26) nechtěla péči o dcerku jakkoliv zanedbat a proto zanedbávala jednu z nejzákladnějších lidských potřeb - jídlo. To, co nesnědla přes den, pak doháněla po nocích a přibrala 30 kilogramů. Když ze studu už ani nechodila ven, rozhodla se, že se sebou musí něco dělat. Dnes má postavu snů.

Tempany Broadbentové bylo 25 let, když na svět přivedla své první miminko. Byla na něj ale sama a jako prvorodička byla velmi nejistá, proto zanedbávala sebe, aby s dítětem mohla být každičkou sekundu. To si ale vybralo svou daň, začala nekontrolovatelně přibírat.

"Navykla jsem si na velmi špatný stravovací režim. Přes den jsem se věnovala dceři, dávala na ni maximální pozor a prakticky jsem se od ní ani nevzdálila. Když jsem ji večer uspala, snědla jsem všechno, co jsem doma našla. Po celém dni jsem měla obrovský hlad," řekla Tempany australskému kanálu News.

Zdravé jídlo nepřipadalo v úvahu. "To, co jsem po večerech jedla, nebyla jedna porce pro běžného člověka. Většinou jsem si ohřívala mražené polotovary a byla jsem schopná spořádat obrovské množství pečiva," vysvětlila mladá maminka.

Když Tempany zjistila, že váží 90 kilogramů, nechtěla ani vycházet z domu. "Už jen najít něco, co bych si mohla obléct, bylo náročné a stresující. Bylo pro mě lehčí se zavřít doma s miminkem, než vyjít ven a vypořádávat se s pohledy ostatních a vlastními pocity," zavzpomínala Australanka na těžké chvíle.

"Po čase jsem si řekla, že se sebou musím něco dělat. Najít čas na sebe a motivaci ke cvičení s miminkem je těžké, ale nedá se dělat nic jiného. Teď cvičím vždy, když malá spí. Tím pádem mám sice v podstatě neodpočívám, ale jiná možnost pro mě neexistuje a časem to není tak náročné jako v začátcích," popsala Broadbentová, jak začínala s hubnutím.

Mladá maminka dokázala nejen zhubnout, nyní už formuje i svaly. "Když se podívám na videa a fotky z doby, kdy jsem byla při těle, zdá se mi to jako dávná minulost. Přitom je to nedávno a skutečně jsem tak vypadala. Ze svého posunu jsem nadšená. Nemusím cvičit každý den, jen jsem si našla dobrou strategii a jím zdravě," dodala Tempany Broadbentová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.